Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha budapesten kívül szállok...

Ha budapesten kívül szállok fel a hévre bp bérlet és vonaljegy nélkül, de nem jön a kaller, akkor ha budapestre ér a hév, engem megbüntethetnek elvileg?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha az autópályán 130 helyett egy szakaszon 160-al megyek és a rendőr nem kapott el, szerinted megbüntet?
2018. júl. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Ez jó kérdés, a BKK üzletszabályzata szerint ilyenkor nem büntethet meg az ellenőr, mert ez az első jegyellenőrzés, persze olyan felszállási megállót kell bemondani, ahol nincs pénztár vagy automata: "Budapestre történő utazás, Budapest közigazgatási határán kívüli felszállással:

Az első jegyvizsgálat alkalmával váltható jegy a teljes utazás hosszára (a Budapesten

belüli szakaszra érvényes viteldíjat is beleértve), megnevezve a felszállás helyét,

amennyiben az utas olyan állomáson (megállóhelyen) száll fel, ahol jegyvásárlási

lehetőség nincs." - BKK üzletszabályzata.

Úgy tudom, a MÁV-HÉV hamarosan meg fogja szüntetni a jelenlegi hallgatólagos gyakorlatot, hogy a kalauz bárhonnan ad ki jegyet, úgy lesz, mint a normál vonatoknál, hogy tényleg csak onnan, ahol amúgy nem lehet jegyet venni. Előtte telepítenek egy csomó automatát, és hirdetni fogják, hogy mikortól lesz kötelező így.

#1 nyilván nem értette a kérdést, mert nem utazik HÉV-en, de azért beleokoskodott.

2018. júl. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Gyakorlatilag senki sem fog ilyenne foglalkozni, ha Budapestre értél.

A BKV ellenörei nem logikai zsenik.

2018. júl. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
A kalauz nem fog Budapestre beérve megbüntetni, de ha ellenőrök jönnek, ők igen. Budapesten belül már rendelkezned kell èrvényes menetjeggyel, ezért ha a felszállás helyèn nem tudsz jegyet venni (pl nem működik az automata), jó ha van nálad vonaljegy tartalékban. A kutyát nem fogja ugyanis érdekelni, miért nincs jegyed.
2018. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ellenőrök jönnek, ők bizony megbüntetnek, hiszen jogtalanul utazol.
2018. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyenkor, ha mwgbüntet az ellenőr, lehet menni az Akácfa utcába panaszra, hogy a BKK üzletdzabályzata alapján ilyenkor nem kell jegyednek lennie, mert azt az első ellenőrzéskor akartad megvenni.

Amúgy köszönöm, hogy 0 %-ra pontoztátok azt a válaszomat, amiben a BKK üzletdzabályzatát idéztem.

2018. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2.! köszönöm a választ, szerintem pont, hogy 100%-os, ment is a zöld kéz!:)

Igazából akkor ez mondhatni egy loophole, mert ki lehet elvileg akkor alóla bújni..

mondjuk azért kérdeztem, hogy elvileg, mert én 1 éve utazom a H8-as héven, és még egyszer se láttam rajta ellenőrt, csak kalauzt,az meg senkit nem büntet meg

2018. júl. 27. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!