Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A szeptemberi bérlet használha...

A szeptemberi bérlet használható szeptember 6. -a előtt?

Figyelt kérdés
Gondolom igen de nem vagyok benne biztos! Azért kérdezem mert ugye az augusztusi szeptember 5.-ig használható! (Lehet nagyon hülye vagyok de nem akarom hogy megbüntessenek)

2018. aug. 6. 18:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy buszbérletről van szó!
2018. aug. 6. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szeptember 1-jén üzemkezdettől október 5-én üzemzárásig használható.
2018. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöldpacsi!
2018. aug. 6. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, az 1-es válaszban írt az általános. De néhány éve, ilyen tömeges bérletvásárlási időszakban, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium el szokta rendelni, hogy már augusztus utolsó napjaiban is érvényes legyen a szeptemberi bérlet, helyközi MÁV-START, VOLÁN és GYSEV járatokon. Idén még nem jelent meg ilyen rendelet, de várható. (Persze, nem tudom, hogy a buszbérlet, amit írtál, helyi-, vagy helyközi bérlet-e?)
2018. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Helyközi
2018. aug. 7. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Szerintem idén nem lesz ilyen előrehozott érvényesség, mivel szeptember elseje szombatra esik, így az első tanítási nap 3-a hétfő.
2018. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az NFI minden bérletre (vonat és helyközi busz; „dolgozói” és tanuló) szokott elrendelni korábbi használhatóságot.

A VOLÁN az üzletszabályzatában hozza előre a szeptemberi bérletek érvényességét, igaz, csak tanulói bérleteknél: „Az alap- és középfokú oktatási intézmények nappali és esti tagozatos tanulói a szeptember hónapra érvényesített bérletet már augusztus 27-én 0.00 órától használhatják.” ← Üzletszabályzat IV. Bérletjegyek utolsó fejezet.

Az üzletszabályzat: [link]

Bár az nem derült ki, hogy a kérdező tanuló, vagy más bérlet érvényességi kezdetéről érdeklődik-e?

2018. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

eddiboy!

Van idén is előrehozott érvényesség; ami általános.

[link]

[link]

[link]

2018. aug. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!