Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Felnem használt vonatjegyet...

Felnem használt vonatjegyet visszalehet váltatni aznap?

Figyelt kérdés
Pénztárból vásárolt vonatjegyet, még aznap? Felhasználatlan, kezeletlen? Mert ellentétes információkat kaptam két pénztából...most akkor mi az igazság..
2018. aug. 20. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, bunkó megjegyzések kíséretében vissza kapsz belőle néhány száz forintot. Egyszer váltottam vissza de abból a stílusból köszönöm de elég volt annyi, nekem ez a néhány száz forint nem ér annyit.
2018. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és elkérik az összes adatodat. Jó hogy ujjlenyomatot nem vesznek már egy nyomorult jegy vissza váltásához.
2018. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg igen, de tényleg rengeteg papírmunkával jár és tényleg vonnak le belőle nem kevés kezelési költséget. Ha mégis úgy gondolod, hogy megpróbálkozol vele, akkor azt ne felejtsd el, hogy ezt csak azon az állomáson tudod megtenni, ami az induló állomás a menetjegyeden. Tehát ha mondjuk vonat helyett autóval utaztál el, akkor a célállomáson nem tudod elintézni. A MÁV magából indul ki, szerintük mindenki lop és csal, így ők ebben az esetben azt feltételezik, hogy te mégis vonattal utaztál, csak elbújtál vagy valamiért megúsztad a menetjegy kezelését. Aki vonattal utazik az becsületes ember nem lehet (irónia).
2018. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen a segítséget. Akkor inkább annyiban hagyon.

Igen a megvásárolt városban szerettem volna ...de azt nevetett a pénztáros és azt mondta nem lehet! ...ezért furcsálottam...

2018. aug. 20. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez is tipikus. A pénztárosok, kalauzok, stb. gyakran vagy nincsenek tisztában a szabályzattal, vagy az utasoknak hazudnak lustaságból vagy rosszindulatból.
2018. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vásárlás helyén 20 % kezelési költség leconása mellett minden további nélkül kötelesek visszaváltani. Ne hagyd annyiban!
2018. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A MÁV magából indul ki, szerintük mindenki lop és csal, így ők ebben az esetben azt feltételezik, hogy te mégis vonattal utaztál, csak elbújtál vagy valamiért megúsztad a menetjegy kezelését."


Nem magából, hanem az utasok leleményességéből. Ugyanis ez egy valódi jelenség, hogy az ember valahogy megússza a kezelést (nem olyan különleges helyzet ez), aztán már keresi a lehetőséget, hogy visszaváltsa. Ezen az oldalon is rendszeresen előfordul egy-egy ilyen kérdés.

2018. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!