Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tudok tenni, ha a busz...

Mit tudok tenni, ha a busz elejébe álló utas, nem hajlandó beljebb menni és fel van háborodva, ha szólok neki?

Figyelt kérdés

Az a gondom, törvényileg nem érhetek hozzá, vitázni, botrányt kelteni meg nem volna jó, mert akár le is szállíthat a sofőr a buszról.

Ti ezt hogy oldjátok meg a helyzetet?



2018. szept. 21. 06:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kezdj el vele beszélgetni, tegyük fel. Milyen rossz már ez az ország, itt aze eüberek nincsenek tekintettel egymásra, ez számodra kiábrándító, ha reagál valamit akkor mond el a problémád, de így : még a legegyszerűbb iratlan szabályt sem tartják be, minthogy ne elől ácsorogjon ha tömve van a busz, bár épp én mondom? Én os épp így cselekszek... inkább hátra megyek, nem éeszek bunkó.


Én így csinálnám ha zavarna.

2018. szept. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz tenni? Nem kell velük társalogni, elkezded nyomni magad, azt átnyomod valahogy. Másik nyolcnak is fel kell még utánad szállni, udvariaskodjon a hóhér.


Be kéne vezetni némi propagandával a köztudatba, hogy busz ajtajánál kivételesen nem a hölgyek meg az idősebbek mennek előre, hanem azok a fiatalok, akik úgyis a busz hátuljába tartanak. Zseniális, amikor az első ajtónál el vannak akadva a kerekesszatyros és járókeretes öregasszonyok, és akkor kitalálták az elsőajtózást, meg még játsszuk ott az etikettet...

2018. szept. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyarázom neki, megmutatom neki, hogy: 1, ezzel a sofőr munkáját ids hátráltatja a kilátásban; 2, a jármű többi részén Lambadázni lehet, annyi hely van még hátul; 3, a járműnek nem egy ajtaja működik; 4, ha fél, ne szálljon fel; 5, másnak is van jegye, bérlete, így ne akadályozza a belépést a járműre.
2018. szept. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a buszsöfőrd ilyenkor hátra ordít, hogy amíg nem mennek hatra, hogy mindenki felférjen, addig nem indul el. Aztán leállítja a motort.

Működik.

2018. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Kettes, én ugyan fiatal vagyok, de mivel nekem volt egy kisebb sportbalesetem fél éve, nagyon jól tudom, miért kell az időseket előreengedni: azért, hogy még a jármű elindulása előtt le tudjanak ülni. Én a sérülései miatt egy ideig eléggé instabil voltam és baromi jól esett, ha előreengedtek, mert bár feltartottam a sort, nem estem hanyatt indulásnál. És szerintem a biztonság előbbre való, mint a gyorsaság.


Kérdező, én hangosan utat szoktam kérni, aztán ha nem modul senki, akkor àtfúrom magamat. A törvény azt tiltja, hogy eltörd valakinek a kezét - azt nem, hogy 20 centivel arrébb taszítsad a tömegben.

2018. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nyomakodj keresztül az öregasszonyokon, ha tetszik nekik, ha nem! Bunkókkal bunkón kell viselkedni.
2018. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

2-3-szor szólok neki, hogy "elnézést, lenne szíves?"

Ha nem reagál, akkor egyszerűen arrébb tolom.

2018. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Utasként 2x szépen kérem harmadjára nem szépen. Ha nem mozdul meg, akkor elmegyek mellette és nem érdekel, ha nem tetszik, hogy meglöktem.

Söförként 2x szolok, hogy menjenek beljebb utana ahogy a 4es irta közlöm, hogy addig nem megyünk sehova amig az a x ember fel nem szállt. Volt egy kollégám aki csukloson mikrofonba bemondta, hogy a pótkocsi(csuklo mögötti rész) is ugyanoda megy mint a busz eleje.

(Ha tényleg sokan vannak és nem nagyon lehet beljebb menni, de azért még férnek fel páran a bérletes utasokat felengedem a hátsó ajtón/ajtókon is.)

28N

2018. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom gorombaság, de én meg szoktam kérdezni, hogy vajon tífusz ütötte fel a fejét a busz belsejében.
2018. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
egy hangos "elnézést". majd elindulok a busz belsejébe. ha félreáll félreáll, ha nem akkor majd erősebben megyek :))
2018. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!