Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben az Agrár Egyetem...

Debrecenben az Agrár Egyetem környékén hol tudok venni busz jegyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem, hogy hol tudok venni busz jegyet Debrecenben és főleg az agrár egyetem környékén érdekelne.


A másik, hogy hallottam olyat, hogy ha az automatából veszem meg, ahol a villamos jegyet az is jó, de ő sem biztos benne, mert ő is hallotta valahonnan.


Lehet buta kérdés de fontos lenne. Köszönöm előre is ha tudtok segíteni nekem.:)



2018. szept. 25. 22:22
 1/3 anonim válasza:

Szia! Igazabol en is csak ket hete lakom Debrecenben, de ket helyet tudok, hol vehetsz buszjegyet. Eloszor is megveheted a buszon is felszallaskor. Az Egyetem teren, a DE foepuleteben meg van egy hely ahol jegyeket arulnak. Nem pont az agrarnal van, de elerheto tavolsagban tole (en azt setalotavnak mondanam, de nem tudom, te mennyire szeretsz gyalogolni). Ott berletet is tudsz venni, ami amugy nem art, mert aranyaiban sokkal olcsobbra jossz ki egy havi diakberlettel. Egy egyutra szolo jegy ara 400 Ft, egy honapos diakberlet 3800, ha jol emlekszem, en meg honap elejen vettem. Azzal az egesz debreceni kozlekedesben korlatlanul utazhatsz az adott honapban.

Az automatahoz nem ertek. De villamosra is tudsz helyben venni jegyet feszallaskor es az Egyetem teren is.

2018. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, azért van az automata, hogy abból is lehet jegyet, bérletet venni (már ha éppen működik, negyedikén és ötödikén sokszor van, hogy nem működnek).

Egy vonaljegy elővételben 330, járművezetőnél 400 forint. A bérlet 3800 forint, de ha például van havi vonatbérleted, vagy helyközi buszra bérleted, amiknek a kiinduló vagy célállomása Debrecen, akkor vehetsz kiegészítő bérletet is 3400 forintért.

A bérlet akkor éri meg, ha legalább tizenkétszer (kiegészítőnél tízszer) utazol valamilyen DKV-járaton. Én emiatt most szeptemberben tömbjegyet használok, ami 3300 forint, és 11 jegyet tartalmaz - nekem jobban megéri, mert csak annyit tömegközlekedek, hogy az állomásra járok ki villamossal. És a tömbjegyet bármikor felhasználhatod, nemcsak az adott hónapban.

Fontos még: nincs 30 napos bérlet, csak havi! Sok helyen van, ezért szólok, ráadásul egyik barátnőmet meg is büntették emiatt, mert ő azt hitte, itt is van.

2018. szept. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ment a zöld pacsi :)
2018. szept. 26. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!