Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúttal kapcsolatos kérdéseke...

Vasúttal kapcsolatos kérdéseket (bővebb, szakon belüli kérdéseket) hol tudok feltenni?

Figyelt kérdés

Szlovákiában (Zsolnán) vasutat tanulok (vasúti szakot) és egy projekthez kellenének információk, csak az a gond, hogy én a magyarországi rendszerrel őszintén szólva nem vagyok tisztában.

Éppen ezért ha valaki tudna valamilyen oldalat, vagy fórumot ahol fel tudnék tenni kérdéseket, vagy információkhoz juthatnék hozzá, nagyon megköszönném! :)


2018. okt. 10. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én különböző tematikus Facebook-csoportokban, az Index vonatkozó fórumain és a MÁV-csoport dokumentum- és konytárát ajánlom.
2018. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Épp be akartam lépni egy Index Fórumra... regisztráltam, megerősítettem az e-mailt, de akárhányszor be akarok lépni azt írja, hogy helytelen e-mail vagy jelszó. Pedig ugyanazt adtam meg mindig... Nem értem mi van ezzel.
2018. okt. 10. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel kapcsolatban akarsz kérdezni? Itt a gyakorin is vannak vasutasok.
2018. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát konkrétan olyan információk kellenének, hogy magyarországon mi a vasútforgalom hierarchiája.


Mert például itt Szlovákiában úgy van, hogy legfelül van a Közlekedési Minisztérium, alatta a Közelkedési Hivatal, alatta az Infrastruktúra Menedzsere majd a különféle vállalatok (mint pl. Magyarországon a MÁV, GYSEV stb.)


Erre lennék kíváncsi, mert nekem a magyarországi helyzet teljesen homályos. Nem tudok róla szinte semmit, de mivel magyar vagyok, csak Szlovákiában élek és most épp ilyen projektet kell csinálni, gondoltam Magyarországról fogok írni.


Konkrétan ilyesmik kellenének amit fentebb írtam, és hogy melyiknek mi a munkája, mit csinál, mit kontrolál stb.

Egyszerűen leírni csak, de nem tudom, hogy ott hogy épül fel ez az egész rendszer sajnos.

2018. okt. 10. 22:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajna konkrét nevekre lenne szükség, arra hogy melyik mit csinál. Majd fel kéne osztani a vasúttársaságokat személy- illetve teherforgalmi vasúttársaságokra. Ebbe persze beletartozhat olyan is, ami mindkettőt végzi...


De főleg olyasmi kell, hogy pl.: A Magyar Közlekedési Minisztérium ezt és ezt csinálja, ezt felügyeli, ezt korlátozza... Azalatt van az XY, aki ezt és ezt csinálja... Azalatt van a XZ stb...

2018. okt. 10. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán ez segít:


[link]


[link]


[link]


2018-ig a szolgáltatást - ha jól tudom - a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) rendelte meg, ezt átszervezték és ma Innovációs és Technológiai Minisztériumunk van ( jó hülye neve van :D ).


A MÁV teherszállítási üzletágát ( MÁV-Cargot) eladták az osztrák RailCargonak, a magyar oldal ma Rail Cargo Hungária Zrt néven működik. A MÁV-Start szerintem a "Műszaki szolgáltatásértékesítés" címszó alatt ad ki "bérmozdonyokat" teherszállításra, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

2018. okt. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!