Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bp Tárnok vasútvonalon BKK...

Bp Tárnok vasútvonalon BKK bérlettel a kalauztól kell kiegészítő jegyet venni vagy megbüntet, ha nincs?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az, hol kell vennem a jegyet. Tárnokra utaznék vonattal Budapestről. BKK bérletem van. Látom, hogy a BKK bérlet Budapest közigazgatási határáig érvényes, tehát Tétényliget vasútállomásig. De onnan még 2 megálló vasúttal Tárnok.

Ha már a vonaton vagyok és még Budapest határán belül, akkor a kalauztól vehető meg? Tehát ha sokan vannak a vonatok vagy valamiért még nem jön a kalauz, akkor Budapest határán belül mindenképp megkel keresnem a vonaton, ha nem akarom, hogy megbüntessen, mert átlépném a közigazgatási határt BKK bérlettel, de kiegészítő jegy nélkül? Vagy hogy van ez?

És mit csináljak visszafelé? Tárnokon a jegypénztár vagy nyitva van, amikor vissza utazok, vagy már nem. Nem szeretném, ha megbüntetnének.

Létezik esetleg 10db-os jegytömb kiegészítő jegyként erre a vonalra, amit elég egyszer megvennem és amikor arra járok akkor kezeltetek egyet belőle a kalauzzal a BKK bérletem mellé?



2018. okt. 15. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van jegykiadás a kiinduló állomáson, akkor köteles vagy a felszállás előtt megvenni, a kalauztól csak pótdíj ellenében vehetsz jegyet.

Ha viszont nincs jegykiadás az állomáson, akkor a kalauztól pótdíj nélkül vehetsz jegyet.

2018. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A vonaton csak akkor vehetsz jegyet, ha nincs semmilyen jegykiadási lehetőség az állomáson (nyitvatartó pénztár vagy automata). Ellenkező esetben pótdíjat kell fizetned. A jegyet megveheted elővételben is, így el tudod kerülni az indulás előtti sorbanállást. Megveheted interneten is, az interneten vett jegyet kinyomtathatod automatából, otthon vagy bemutathatod mobilon. A Vonatinfó alkalmazásból is tudsz jegyet venni, amit szintén mobilon kell bemutatni. A jegyet megveheted oda-vissza is, ilyenkor két darab egyúti jegyet fogsz kapni. Szerintem a legkényelmesebb (és a legolcsóbb) interneten megvenni a jegyet. Kiegészítő jegytömb nem létezik, mert sok lenne vele a visszaélés (sokszor nem ér oda a jegyvizsgáló egy tömött vonaton), csak dátumra lehet jegyet venni, de azt akár 60 napra előre megteheted.
2018. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!