Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A járatsűrűség mit jelent a...

A járatsűrűség mit jelent a pesti tömegközlekedésben? A 3-as metró menetrendjét néztem.

Figyelt kérdés
Az M3-as metrót menetrendjét néztem, és ott találtam, hogy "járatsűrűség". Ez azt jelenti, hogy ilyen gyakran, vagyis 3-5 percenként jön a metró egy állomásra? Én azt hittem, fél-óránként jön, amíg megtesz egy kört. Hogy van ez? mentségemre szóljon, hogy vidéki vagyok.

2018. okt. 28. 17:07
 1/7 anonim válasza:
18%
3-4 percenként jön a metró. Csak nem a 3-as, mert az semmikor sem jön, ugyanis felújítják épp. Fél óránként semmi nem jár Budapesten. Két jármű közt a maximum idő 10-12 perc :)
2018. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A járatsűrűsèg azt jelenti, hogy az adott megállóhelyről az adott járaton az adott irányban milyen gyakran közlekedik jármű. Magyarul ha pont lekésed a metrót, akkor arra számíthatsz, hogy legkorábban 3, legkésőbb 5 perc múlva indul majd a következő.


Az 1-es választ annyiban pontosítanám, hogy az M3 metró igenis közlekedik, de csak a Lehel tér és Kőbánya-Kispest között, és ott is csak munkanapokon kb 4:30 és 20:30 között.


Ezen kívül az sem igaz, hogy ne lenne kimondottan ritkán közlekedő járat Budapesten: bár a metró esetében valóban 10 perc a legritkább követés, azért buszból akad olyan, ami csak napi néhány alkalommal indul és nem szeretnèd pont lekésni.

2018. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Az egyes totális hülyeséget ír. Látszik fogalma sincs Budapest tömegközlekedéséről. A járatsűrűség az jelenti, hogy hány percenként jár egy járat egy adott időszakban. Pl a 46-os busz Újmajori utcából:

9:13, 9:43, 10:13...12:43-kor indul. Ebben az időszakban tehát 30 percenként számíthatsz egy indulásra, (tehát a járatsűrűség 1 busz/30 perc).

A metrók ennél lényegesen sűrűbben járnak!

2018. okt. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1 db metró jár a teljes vonalon :) Amúgy ez az idő tájékoztató jellegű, főleg a 3-as metró esetében, mert az összevissza jár, amióta elkezdődött a felújítás. Van, hogy még látod az előző végét, amikor már látod a következő elejét, de olyan is van, hogy csúcsidőben 5-6 percig semmi.
2018. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy metró kering össze-vissza, hanem jó néhány tucat kb egyenlő eloszlásban. Amikor 3-5 perc a követési idő, akkor például, amikor elindul Kőbánya-Kispest felé a Deák térről a szerelvény, a következő már el van indulva a Nyugatitól, de még az is lehet, hogy az Arany János utcánál áll a megállóban. Ha egy metró lenne csak, akkor az 75-80 perc járatsűrűséggel tudna csak közlekedni, a rövidített vonalon is csak 50 perc sűrűséggel, ebben az esetben lenne heringparti az biztos :) A Lehel tér és Újpest között a metrópótlók például gyakran kettesével indulnak csúcsidőben, hogy tartsák a 45 másodperces követést.
2018. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon vidéki vagy! :-DDDD


egyébként mondok olyat, vidéken sem egy szem busz kering az egész megyében, hanem 2-300.


ui. lehet trollkodás az egész

2018. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem kell ezen ennyire meglepődni, sokakba még mindig nincs kódolva a folyamatos utazás lehetősége. egyik környékbeli faluból a kisvárosunkba szombaton jön egy busz, aztán kalap. innen vissza hozzájuk kettő, és annyi. tőlünk megyeszékhely nagyvárosba van napi 4 vonatjárat, buszozás terén kicsit nyitottabb, de itt is megvan az átlag 1,5-2 órás várakozás a következőig.
2018. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!