Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kőbánya-Kispest vasútállomás...

Kőbánya-Kispest vasútállomás kinek a kezelésében van? Miért nem néz ki úgy, mint egy közép-európai vasúti pályaudvar? De legalább a tisztaságra, rendezettségre miért nem lehet ügyelni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy mivel magyarázza az állomás kezelője, illetve az illetékes önkormányzat azt, hogy az állomás úgy néz ki, mint valami háborús övezet, és múltszázadból itt maradt szakadt putri. Nekem biztos leégne a pofámról a bőr, hogy egy ilyet üzemeltetnék, vagy önkormányzati vezetőként ilyen engednék üzemelni a kerületemben.


Még szomorúbb, hogy ez még így sem nézne ki, ha a szomszédos pláza magánpénzből fel nem újította volna egy részét. De nem is a legfájóbb, hogy egy régi, szakadt, igénytelen épületről beszélünk, hanem a körülmények: egy szemétdomb az egész, de szó szerint, a kukákat egy részen nem ürítik, így szemétben kell járni, kosz van, koldusok az út közepén, illegális árusok, rendezetlenség.


Engem komolyan érdekelne, hogy ki vállalja ezért a felelősséget, kinek van ilyen vastag bőr a képén?


2018. nov. 10. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Az egész környék elég gáz, nem csak a vasútállomás. Elviekben Máv üzemelteti, amíg le nem szakad ilyen marad, mint a vasútállomások többsége. Kelenföldön kívül bem jut eszembe korszerűsített vasútállomás. Talán Sopron. Szóval nagyon elvétve vannak csak.


A takarítást és biztonsági személyzet hiányát én sem értem, mert azért azok szoktak lenni nagyobb állomásokon, de meglehet hogy nincs az az ember aki ott munkát mer vállalni, világosban sem egy életbiztosítás, hát még este, már 5 órakor sötétedik is, te mernél kukát üríteni? Én nem.

2018. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a környékbeli embereket kellene lecserélni amit nem lehet
2018. nov. 11. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok próbálkozás volt már, terv a korszerűsítésére, valami folyamatban van, de halaszthatatlanul fontosabb a stadionépítés.

Amúgy meg ne felejtsük: Kelet-nyugat találkozási pontja.

2018. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kicsit jobban körül néznél, meglepődnél hány hasonlóan "nívós" hely van az országba. Most ne menjünk bele a stadion lázba, de ez is egy szelet, Magyarország 2018.
2018. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vasútállomás üzemeltetője a MÁV Zrt., az önkormányzatnak nincs köze a területhez. Én nagyon nem tudok egyetérteni azokkal, akik a terület közönségét teszik felelőssé a terület igénytelenségéért. Természetesen a szemét vagy a húgytócsák a számlájukra írhatók, de az általános lepusztultság képe nem. Az, hogy hónapokig nem működik egy mozgólépcső, az nem a koldus hibája. Ha 10 éve hiányzik egy ablaktábla és már a helyébe tolt bútorlapon is átsüvít a szél, annak még lehet egy túl erős honfitárs az alapvető oka - node 10 évig tartana legyártatni egy üvegablakot? És a kívülről az ablakokra, oszlopokra ragadt szén- és fékpor letisztítása az kinek is lenne a feladata? Csak nem a MÁV Zrt.-nek, mint infrastruktúrakezelőnek? Továbbá valóban az ott tanyázó hajléktalan miatt csorog le a madárszarral kevert esővíz az utasok nyakába akkor is, amikor már 2 hete nem is esett az eső? Nem, emberek, itt szinte kizárólag az üzemeltető állami vasúttársaságé a felelősség. Ugyan dereng valami állami vagy uniós pénz a távolban, de ez így volt a bevásárlóközpont építésekor is, akkor külső pénzt lehetett volna bevonni, de kihagyták a lehetőséget és olyan igényeket támasztottak, amikbe az építtető már nem ment bele.


Továbbá beszédes az is, hogy pl Kisvárda állomását teljesen felújítják, ahol a település teljes lakosságszáma akkora, mint Köki vasútállomás egy napi utasforgalma. Tessèk utánanézni, kinek is a szűkebb pátriája Kisvárda...

2018. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egy nagyon speciális üvegtábla, és a cég ami annak idején legyártotta, már nem létezik.
2018. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!