Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lelte a miskolci IC-ket,...

Mi lelte a miskolci IC-ket, hogy két óra húsz perc lett a menetidejük? És miért van mindig két ugyanolyan vonat egyszerre, egy zöld meg egy kék?

Figyelt kérdés
Talán ugyanaz a vonat, csak helyjegyes kocsi és nem helyjegyes is van rajta? Mi ebben a jó?
2018. nov. 10. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyorsabbak lettek? regen 2 es fel ora volt
2018. nov. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az ickből gyorsvonat lett pár ic kocsival.
2018. nov. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja, az átkosban volt két és fél óra a gyorsvonat. Aztán jött a dögdrága IC két órával, most meg itt van a dögdrága 2.20+x

menetidővel.

2018. nov. 11. 00:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel pályafelújítás folyik bp és hatvan között néhány helyen úgy tudom csak egy vágány van meg átépítések ezért nem mennek a Satoraljaujhelyi sebesek az ic-k megallnak tobb nagyobb allomason is
2018. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
47%

Megkérdeztem a kalauzt, azt mondta már nem lesz többé ilyen két órás IC...nem tudom mennyire igaz.

Én azon akadtam ki, hogy pénteken 2 óra 10 perces menetidőt írtak a jegyre is, erre 20 perccel tovább tartott az út. Nyilván nem a világ vége, de bakker akkor ne árusítsák IC jegyként elkérve k--rva helyjegy árát is meg kamuidővel.

2018. nov. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A pályafelújítás miatt az IC-k csak nevükben IC-k, jelenleg gyakorlatilag gyorsvonatként közlekednek. Miskolc és Hatvan között egy rakás helyen megállnak.
2018. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amikor kétórás volt, akkor is késett mindig legalább húsz percet, legalábbis Pest felé. Miskolc felé sokszor hótt pontos volt.
2018. nov. 11. 01:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom emberek, ez csak àtmenetileg van így, mert a pályafelújítás miatt egyszerűen nem fér bele több vonat a menetrendbe, így a gyors és IC vonatokat Budapest-Miskolc között összevonták, illetve Miskolc-Sátoraljaújhely között különálló vonatként közlekedik az, ami korábban közvetlen gyorsvonat volt.


Az egyvágányozásból eredően több lett a késés ehhez a lassabb menetrendhez képest is, ráadásul több kábelátvágás, munkagépnek ütközés fordul elő, mint alapesetben.


A helyjegyes kocsik véleményen szerint arra jók ilyenkor, hogy kényelmesebben utazz, mert a többség nem oda ül - ráadásul csúcsidőben garantáltan lesz helyed. Nyáron a légkondi is szempont.


Hosszú távon nyilván megint lesz külön IC és gyorsvonatok, mert a Budapest-Miskolc egy eléggé jól teljesítő szegmens, és a belföldi közúti személyszállításban el fog jönni a piacnyitás ideje, komoly konkurenciát támasztva.


Rövid távon pedig vissza fogjuk sírni ezeket a lassú IC-ket, mert hamarosan jön a teljes kizárásos vágányzár, pótlóbuszozással.

2018. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én naponta utazom ezekkel az összevont vonatokkal, a gyorsvonati részen. Még soha nem volt olyan, hogy ne lett volna legalább 1 ülőhelyem, de általában a táskámat is magam mellé tudom tenni, mert legfeljebb félig van a kocsi.

Most jobban megoszlik a nép, mert ezzel a megoldással több gyorsvonat van Füzesabony és Hatvan között, mint egyébként. A csatlakozó vonatokhoz is van így csatlakozás, nem csak 2 óra várakozással, mint egyébként.

2018. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem volt rossz, olcsóbb volt, mint az IC, és oda ülök, ahová akarok. Mióta eltűntek a sebesvonatok, és csak IC maradt, azóta csak háttal utaztam, most egy élmény volt előre menni! Odafelé majdnem 3 óra volt az út, vissza viszont hótt pontosan érkeztünk.
2018. nov. 15. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!