Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak engem ráz ki a hideg a...

Csak engem ráz ki a hideg a "közösségi közlekedés" kifejezéstől?

Figyelt kérdés

Közösség az valahogyan az egymást ismerő, összeszokott emberek halmazát jelenti számomra, de ezt is főleg akkor, ha jóban is vannak egymással.

Közösségi közlekedés, ha 5 barát beül egy autóba és elmegy valahova, vagy az autóbuszos osztálykirándulások.



A magyarban a széles közönség, a publikum részére nyújtott szolgáltatásokra "tömeg-" előtaggal hivatkozunk, például tömegtájékoztatás, tömegkommunikáció, tömegsport.


2018. nov. 11. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Jogos a felvetés. :-) Én ugyanígy vagyok a "nemzeti" előtaggal. :-)
2018. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk kb mindegy minek hívjuk, főleg ha annyira beleakarunk menni, akkor még egy ország népét is lehet közösségnek nevezni, sőt, akár a teljes Föld népe is lehet egy közösség, szóval ha furán is hangzik nyelvtanilag helyes.
2018. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem zavar, bár tényleg jobb a tömegközlekedés.
2018. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom azért erőltetik, mert szeretnék, ha többen használnák és a "tömegközlekedés"-nek van egy elég negatív felhangja.
2018. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

1. Jogos.

2. A tömegtájékoztatásnak is van negatív felhangja?

2018. nov. 11. 20:41
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szeretem a nemzeti szót, jelentéktelen , hamis és elfogadhatatlanul konzervatív, a közösségi pedig építő célzatú, remélhetőkeg egy összeszokott egymást nem befolyásoló save space-t tiszteletben tartó multikultúrális egyéniségek lesznek a használói, ezt jelenti.
2018. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Én kimondottan jobban szeretem a közösségi közlekedés kifejezést, mert kifejezi a lényegét annak, hogy kiknek az érdekeit szolgálja a rendszer (vagy legalábbis kellene szolgálnia).
2018. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%
Hát nem tudom, én közösségi közlekedést még senkitől nem hallottam és nem is láttam kiírva. Persze ettől függetlenül létező szó, de nem véletlen, hogy nem használják. Hol olvastad egyébként? Ha megnézed, akkor ezen az oldalon is "tömegközlekedés" a kategória a neve, ez az elterjedt változat.
2018. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Vadidegenekkel én nem vagyok közösségben és nem is akarok.

Pláne, ha megnézzük, hogyan viselkednek az utastársak, kezdve azzal, hogy nem engedik ki a villamost a szabad jelzésre, ezért 300 ember vár még 1,5-2 percet a következő szabadig, folytatva a két ajtó közötti térben tömörüléssel, a folyosó melletti széken üléssel (és morgással, ha bekéreckedem, mint végállomásig menő, tehát amúgy még egyszer nem fogok átmászni rajta).



Az angolban a pulbic szócska jelenti azt, amit a magyarban a "tömeg-", esetleg a köz-, de nem a "közösségi". Brrrr

2018. nov. 12. 05:37
 10/23 anonim ***** válasza:
15%

Az lehet, hogy ráz a hideg, de a közösségi közlekedés a helyes, pontos és szakszerű megnevezés.

Az, hogy egyes társadalmi rétegekbe nem ivódott be a helyes szóhasználat a több évtizednyi rossz után, az sajnos ilyen.

Az viszont nem zavar, hogy BKK helyett BKV-t mondanak sokan?

2018. nov. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!