Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy bérletet lehet használni...

Egy bérletet lehet használni 2 városba?

Figyelt kérdés

1 hetet apánál, egy hetet anyánál, 1 hetet apánál, egy hetet anyánál töltök, akik különböző városokba laknak, Gyöngyöstől ez mindig 15 km erre is, arra is. Felesleges lenne akár félhavit is venni mindkét városba, amikor ugyan úgy néz ki teljesen (természetesen 2 lakcím, tehát jogosul vagyok mindkét városba bérlettel utazni)

Igazából csak hetente kéne radírozni, nem kopna el, mert egy hónapba 4 radírozás az semmi. De teljesen felesleges 3000ft-ot elkölteni havonta, amikor csak 2 hetet utazok, ezért az 1500-ös bérletből csak egyet vennék. Nem hinném, hogy megbüntetnének, de gondoltam kikérem a véleményeteket, esetleg valaki csinál-e még ilyet?



#bérlet #trawell
2018. nov. 12. 16:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(A bérletre nem nyomtatva van a város neve hanem nekünk kell rá írni)
2018. nov. 12. 16:28
 2/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, sőt felesleges egyáltalán bérletet venni, fizetni a kenyérért, stb.
2018. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Teljesen másról beszélsz. 15 évesen diákmunkából élni suli mellett, te is spórólnál ott ahol csak tudsz...
2018. nov. 12. 16:49
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, ha hamis magánokiratot használsz fel, azzal egy év börtönbüntetést kockáztatsz. Szerintem szår úgy nekiindulni az életnek, hogy 1500 Ft megspórolása érdekében nem lehet tiszta erkölcsi bizonyítványod és emiatt egy csomó munkaadó szóba sem áll veled. Szóval szerintem ez egy nagyon rossz ötlet.
2018. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de ez nem csalás. mármint olyan mintha 2 ugyan olyan bérletet vennék. meg amúgy se buknék le, ha ellenőr jön, megmutatom a bérletem, lakcímkártyám, személyim nem? és elfogadja, mert teljesen érvényes.
2018. nov. 12. 17:18
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
De, csalás, mert 30 kilométert utazol egy 15 km-es bérlettel. Lehet, hogy két részletben, de akkor is.
2018. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

1. De csalás, akárhogy szépited.

2. Az első ellenőr kiszúrja a ceruzázásodat és a radirozásodat. Az ellenőrök se hülyék.


De megbüntetnek. Érvénytelen jeggy vagy bérlet. + Fel is jelenthetnek okirathamisitásért.

2018. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Azért tegyük rendbe a dolgokat, a bérlet nem okirat.
2018. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Minek írtad ki a kérdést? Te is nagyon jól tudod a választ, hogy nem lehet így utazni, mégis okoskodsz a válaszolóknak. Akkor meg?
2018. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
A bérlet okirat. Magánokirat. Jogosultságot igazol egy magánjogi szerződéses viszonyban. Ha te egyoldalúan, az okiratot kiállító fél tudta és beleegyezése nélkül módosítod annak tartalmát, ráadásul ily módon meg is károsítod az említett felet, az bizony magánokirat-hamisítás, amit a Btk. büntetni rendel. Sőt, a hamis magánokirat felhasználását is, nem csak a hamisítást.
2018. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!