Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-START miért nem fogadja...

A MÁV-START miért nem fogadja el a BKK szabályai szerint a Budapest bérletet?

Figyelt kérdés

A BKK weboldala szerint a tanuló bérlet használható még novemberben, ha a diákigazolvány érvényessége alatti kezdőnappal vettem. Az igazolványom lejárt október 31-én, de a bérletet megfelelő időben vettem, így az olvasottak szerint ezt még nyugodtan használhatom.


Ennek ellenére ma reggel kötözködött velem 2 jegyvizsgáló is a vonaton, hogy ilyen biztos nincs, pedig az egyik még fel is olvasott egy idézetet, ami engem igazolt, de nem értette meg, vág, nem tudom. Szóval roppant kellemetlen, és idegesítő, végül pótdíjat is kaptam.


Nem ismerik ezt a szabályt a jegyvizsgálók, vagy a MÁV-START nem tartja magára nézve kötelezőnek? Mit lehet ezzel tenni, ha kötik az ebet a karóhoz? Nincs kedvem ahhoz, hogy többször felvegyék az adataimat, és én írogassak az ügyfélszolgalatnak.


2018. nov. 14. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

A MÀV-Start járatain a MÁV-Start üzletszabályzata érvényes. Ha ott találsz a BKK bérletelfogadás kapcsán olyan kitételt, ami a te igazadat támasztja alà, akkor neked volt igazad és a kalauz nem tudta, mi van. De ha csak a BKK üzletszabályzata alapján gondoltad, hogy az a MÁV-Start járatain is ugyanúgy működik, abból már lehet gondod.


Más kérdés, hogy nettó baromság az egész és jó lenne a kérdést nem szolgáltatóra bízni, hanem egész egyszerűen nem fogadni el lejárt diákigazolványokat október 31. után és kész.

2018. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy én nem akarom kivenni abból a részem, hogy a szolgáltatók hogyan csűrik-csavarják a szabályzataikat, itt olyan, amott olyan, stb. Ezt egymás között kellene lerendezniük. A BKK leírja, hogyan érvényes a Budapest bérlet. Én ezt megveszem tőlük, és használom a leírtak szerint. Miért kellene nekem egyáltalán arra gondolnom, hogy bizonyos járatokon más szabályokat alkalmaznak? Ennyi erővel a BB-t az érvényesség vége utáni napon hajnali 2-ig sem használhatom, mert a MÁV-START-nál ezt a fajta érvényességet nem ismerik el? Vagy továbbmegyek, tanuló bérlet a MÁV-nál csak bizonyos viszonylatokra váltható, akkor bármikor mondhatják azt, hogy mi ez a BB, hogy merem én itt ezt használni?


Igen, szerintem is hülyeség, amikor a szolgáltatók össze-vissza szabályoznak, szerintem is egységes szabály kéne, és legyen vége az érvényességnek október 31-én. Viszont ha itt ez a lehetőség, ne az utasok igyák meg a levét, ha élnek vele, mert ilyen szabadelvűen alkalmaznak szabályokat.

2018. nov. 14. 17:50
 3/6 A kérdező kommentje:
Beleolvastam a MÁV-START díjszabásába és üzletszabályzatába. Utóbbiban nincs is szó Budapest-bérletről. Előbbiben igen, de szóba sem kerülnek a hozzá kapcsolódó kedvezmények. Hihetetlen, mennyire nincs szabályozva ez az egész (volt) BKSZ dolog. Ezek után nem tudom, milyen jogalapja van a MÁV-START-nak pótdíjaznia.
2018. nov. 14. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:
A MÁV-START-nak is meg a BKK-nak is van üzletszabályzata. Azt, hogy ezeket miért nem fésülték össze anno, azt nem tudom. Mindenesetre a MÁV-nál a kedvezmény addig vehető igénybe, amíg a kedvezményre jogosító dokumentum (konkrét esetben a diákigazolvány) érvényes. És ez szerintem így ésszerű is. A BKK szerint viszont a október 30.én váltott kedvezményes bérlet a lejáratig használható. A joghézag ugyan egyértelmű, de én a helyedben nem perelnék, mert ha bukod sokkal többe kerül, mint a bünti.
2018. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az előbb is írtam, hogy a MÁV-START üzletszabályzata nem tartalmaz semmilyen rendelkezést a tanuló Budapest-bérletekről. Innentől fogva nem értem, milyen jogalapja van a MÁV-START-nak pótdíjaznia. A jóhiszeműség jegyében a BKK szabályait lehet érvényesnek tekinteni, ugyanis más nincs. Az üzletszabályzatuk csak a MÁV-START saját, helyközi és távolsági menetjegyei és bérletei tekintetében beszél tanuló kedvezményekről, a BB tekintetében nem.


Tehát nem lehet megfeleltetni a MÁV-START-os kedvezményrendszert a BKK-ssal. Már a tanuló kedvezményeken is elbukunk, de pl. nyugdíjas bérlettel mi van? Helyközi és távolsági közlekedésben nincs olyan, helyiben van. Vagy a speciális BKK-s bérletekről és jegyekről is beszélhetünk, mint pl. a kisgyerekes bérlet, vagy az 5 személy által használható napijegy.


Szóval én azt gondolom, hogy mivel a MÁV-START pont, hogy nem védte le magát még csak azzal sem, hogy a BKK kedvezményrendszerét veszik át, a joghézagot a saját kárukra kreálták, szigorúan jogi értelemben bármikor bármilyen BB-t el kellene fogadniuk. De most komolyan, a bérletem neve az, hogy "Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak", mégis mi alapján mondja azt a MÁV-START, hogy erre nekem milyen igazolványt kell felmutatnom, amikor ők maguk nem definiálták díjszabás szinten? Az, hogy utólag egyedileg döntik el, hogy kinek mit fogadnak el, teljesen inkorrekt és jogtalan.


Én perelni nem fogok, majd a MÁV-START perel, ha szeretné a pénzét, de az kizárt, hogy én ezt magamtól kifizessem, és a saját üzletszabályzatuk értelmében hülyék is lennének. Elmehetnek a sunyiba, ezek tényleg csak azért vannak, hogy kicsesszenek az emberekkel. Nem is magamat sajnálom, hanem azokat, akikkel elkezd keménykedni 1-2 tájékozatlan jegyvizsgáló, aztán még a végén fizet is, miközben tisztességesen megvette a bérletét.

2018. nov. 14. 22:57
 6/6 anonim ***** válasza:
És csodálkozunk hogy mennyi kalauzt megvernek az utasok a vonatokon.
2018. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!