Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntethetnek a BKK járatain...

Megbüntethetnek a BKK járatain (metrót leszámítva) ha a vonaljegyemet nem lyukasztom ki?

Figyelt kérdés

2018. nov. 16. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen nem! Miért is kellene kilyukasztanod a jegyet? Nevetséges még az elgondolás is, hiszen akkor azt az egy jegyet nem tudnád akárhány utazásra felhasználni.


Már állítólag tervben van, hogy megszüntetik a bérletárusítást és minden hónapban mindössze egy jegy vásárlására kötelezik az utazókat. Ezzel mindenki jól jár, de főleg a BKV, hiszen nem kell a bérletek felesleges árusításával foglalkozniuk.

2018. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert nincs érvényes jegyed.

A jegy attól lesz érvényes, ha a lyukasztóval érvényesíted.

2018. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Metrót miért vetted ki? Oda csak lyukasztott jeggyel engednek fel?
2018. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint a huzat.
2018. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Természetesen nem büntethetnek meg, az anyukád vagy apukád dolga. A régi apukák a jellemtelen gyermekük miatt hordtak szíjat a nadrágokban, noha hózentráger tartotta azt valójában. A szíj a rosszcsont gyermek elfenekeléséhez kell.

A BKK nem tehet ügyfeleivel ilyent. Ha tetszik ez a játék, esetleg magánemberként megbeszélheted az ellenőrrel.

Egyébként meg csak annyi a kötelességed, hogy ha használsz egy szolgáltatást, akkor fizesd is meg. Csak ennyi. S tudd igazolni is, hogy ezt szépen megtetted.

Azt tudtad, hogy ha összegyűjtesz ezer száz lyukat, akkor kapsz ajándékba még százat az Akácfa utcában?

2018. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szállsz fel a járatra, akkor nem.
2018. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem is tudom, hogy melyik a nagyobb hülyeség: a kérdés, vagy a rá adott, magukat roppant szellemes humoristának képzelő válaszolók válaszai.
2018. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyílván azért kérdeztem kedves válaszadók, mert bizony NEM tudtam a választ. Ez a lyukasztásos jegyrendszer számomra új, ahol én lakok csak megveszem a jegyem és leülök. Nem Budapesten lakom, sőt még Pest megyétől is nagyon távol. Egyszer utaztam a BKK járatain, és mivel rengetegen voltak a villamoson, nem fértem oda a lyukasztóhoz. Ismerősöm azt mondta, hogy ilyen esetekben nem büntetnek meg, ha nem lehet odaférni, vagy ha épp akkor szállok fel és még nem volt időm a lyukasztásra. Lehet kicsit pontatlan volt a kérdésem, de nem azért tettem fel mert egy hülye bliccelni vágyó paraszt vagyok. ;) A metrót pedig azért hagytam ki, mert nem a járaton kell lyukasztani, hanem előtte így arra mindig van lehetőségem és időm.
2018. nov. 18. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!