Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszokon miért nincs biztonság...

Buszokon miért nincs biztonsági öv?

Figyelt kérdés
Mármint most nem az utas részre gondolok, hanem a sofőröknek. Még a nagyon modern buszokon sem láttam, hogy lenne biztonsági öv nekik, pedig lényegében hasonló helyen foglalnak helyet mint egy kamionsofőr, és azokban mindben van. Egy baleset esetén azért szerintem elég veszélyes így, hogy ott ül a szélvédő mögött nem sokkal, és jóformán semmi sem akadályozza abban, hogy esetleg annak csapódjon.

2018. nov. 22. 04:27
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Álló utashoz képest vajmi kevés jelentősége van, hogy a sofőr, aki ül, van mibe kapaszkodnia és érzékeli a forgalmat (tehát tud reagálni a várható mozgásra) be van-e kötve. Ettől függetlenül logikus lenne, hogy legyen
2018. nov. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
1-es, azzal sokat nem ér a buszvezető, hogy belekapaszkodik a kormányba, mert már viszonylag kis ütközési sebességnél is átrepül fejjel a szélvédőn. Én az újabb regionális és távolsági kivitelű buszokon látok vezetői biztonsági övet (es az utasoknak is szokott lenni), max nem használják. Helyi buszokon valószínűleg tényleg viszonylag keveset számít, de különösebben sokba sem kerülne ...
2018. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Rossz buszokat nézel, az újakon már van.
2018. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, annyira nem vagyok képben a busz típusokkal, talán 1-2 éves fehér Credo márkájú volt például amin tegnap utaztam.
2018. nov. 22. 08:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy olyan sofőrt láttam eddig (pár éve), aki bekötötte magát. Meg is lepődtem rendesen, amikor megláttam.
2018. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem kötelező bekötni magukat a sofőröknek, amikor utast szállítanak. Ez nem csak a tömegközlekedésre vonatkozik, hanem pl. a taxisofőrökre is.
2018. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szolovjov ***** válasza:
58%
Már az Ikarusban is van. Csak a buszosoknak nem kötelező bekapcsolni és hát nem is szokták.
2018. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
2, amikor a buszsofőr kirepül az ülésből, akkor szerinted mi történik az álló utassal?
2018. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Városi buszokon tényleg kérdéses, hogy van e értelme, nem is nagyon szokták bekötni magukat. Viszont távolsági buszokon és turistabuszokon már kötelező, ott be is szokták magukat kötni. Pedig nem is olyan régen ott sem volt kötelező.

Szerintem azért alakult ez így ki, az utasoknál is, mert egy ilyen nagy járműnél több bajt okoz, mint hasznot. Képzeld el, egy balesetnél, ha összeroncsolódik a busz, 55 embert kivágni, mert nem tudnak kimászni az öv miatt....

Ja és ezelőtt 10 évvel még a kamionosoknál is teljesen általános volt, hogy soha nem kötik be magukat, csak az utóbbi években kezdték el nagyon vadászni őket.

2018. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Taxisoknak ha van utas a kocsiban nem kötelező bekapcsolni az övet, hogy egy támadás esetén könnyebben menekülhessenek.

Feltételezem ugyan ezen vagy hasonló logikán alapszik a buszsofőröknél is.

2018. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!