Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire veszélyes egy huszoné...

Mennyire veszélyes egy huszonéves nőnek éjfél környékén éjszakai busszal utaznia?

Figyelt kérdés
A 914-es járatról van szó, a belvárostól a XIX. kerületig utaznék vele.
2018. dec. 1. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem Köln, vagy Brüsszel, úgyhogy semmi bajod nem lesz. Nem csak te utazol egyedül nőként haza azzal a buszjárattal.
2018. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2018. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Naponta halnak meg emberek, 90%-ban huszonéves nők, és a legtöbben a 914-es járaton.


De most komolyan, ezek a kérdések honnan jönnek? Utasok tízezrei mennek éjszakai járattal Budapesten nap mint nap. Huszonéves nők is, nem te leszel az egyetlen.

2018. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, nem kell rögtön ilyen lekezelőnek lenni, nem szoktam éjszakai járaton utazni, és csak szeretnék biztonságban lenni.
2018. dec. 1. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért vannak olyan éjszakai járatok, hogy az a minimum hogy "megdícsérik".
2018. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Aa legtöbb busz be van kamerázva, ott a sofőr, sok éjszakai járaton vannak biztonsági őrök is.

Az utasok nagy része vagy éjszakai műszakos dolgozó emberek vagy buliból hazafelé tartó tizen-huszonévesek.

A legdurvább ami történhet veled, az kb. az hogy megfogják a segged vagy kizsebelnek, de ez is sokkal valószínűbb egy zsúfolt nappali járaton, mint egy szellős éjszakain.

2018. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Én kb. tizenhat éves korom óta szoktam éjszakai busszal utazni, igaz, nem gyakran, de azért van már benne jócskán tapasztalatom, a belvárosból a 18. kerületbe járok haza. Soha semmilyen atrocitás nem ért még az éjszakai buszon amúgy, a legdurvább, ami történt, hogy mellettem hánytak és majdnem lehányt valaki...
2018. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat, felpontoztam őket :)
2018. dec. 1. 15:05
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

En úgy egy évtizedig heti, majd az utóbbi években havi rendszerességgel utaztam a kérdező által említett vonalon. Még csak egy hangosabb veszekedés vagy netán verekedés sem volt, nemhogy durvább erőszakos cselekmények. A lopás az, ami reális veszély, mert a biztonságiak mindig leszálltak a Határ útnál, utána már minden alvó utas szabad préda.


Egyetlen nevezetes eset volt, amikor Lőrincen leszállás után vérző fejű emberhez kellett hívnom, akit fejbevágtak egy közeli házban és én voltam az első arra járó. De ez is évek alatt egyetlen eset...

2018. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!