Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen iskolába/koleszba...

Milyen iskolába/koleszba mehet, aki erre indul el Kelenföldön?

Figyelt kérdés
Üdv! Egy vonaton utaztam valakivel Székesfehérvárról, mindketten Kelenföldön szálltunk le. Egyetemista lehetett, ezért eléggé meglepett, hogy nem a 4-es metróval ment tovább, hanem felment azon az oldalon, ahol a régi vasútállomás is van. Tudom hogy onnan is indul mindenféle busz meg villamos, csak furcsa volt. Onnan hova, milyen fősulira/egyetemre mehetett tovább?

2018. dec. 16. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 19/49-es villamoson kötött ki, akkor aztán akárhova mehetett. Pl. a BME Baross kollégium közelebb esik a villamosmegállótól, mint a metrótól. Nem akart metróról külön átszállni, elmehetett akár Óbudára is, ott is van főiskola, kollégium a Bécsi úton. Ha átment az Astoria felé, akkor többszáz helyre mehetett... Ez így nem megfejthető. Legközelebb rendesen utána mész, ha életed szerelmét szúrod ki! Ha középiskolás lenne, akkor van rögtön egy középiskola másfél villamosmegállóra Kelenföld vá-tól. Az állomás másik, őrmezei oldalán az a sokemeletes, az mindjárt egy kollégium. Egyébként mondok neked egy erősen jellemző emberi viselkedést: lehet, hogy csak elintézett ott valamit, pl. bement egy trafikba, azt öt perc múlva már ő is a metrón volt. Hidd el nekem, 3-ból 2 embernek ezek a mozgási szokásai. Azt meg ne gondold, hogy csak kollégisták vonatozgatnak, lehet simán ott lakik valahol valamelyik házban, és jött a nagyanyjától, elvált apjától, telekről, megy a szerelméhez, stb...
2018. dec. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi infóból ítélve akármerre mehetett.
2018. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos én is nagyjából erre jutottam. Kis gurulós bőrönd volt nála, ezért gondoltam hogy egyetemre jár. Mondjuk többször nem láttam, pedig mindig keddenként mentem föl Pestre akkoriban.
2018. dec. 16. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A vasútállomás mindkét oldalán nagy lakótelep van, rengeteg diák lakik ott.

Meg a dél-budai lakótelepek felé is az Etele térről mennek a buszok.

2018. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!