Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jeggyel utazhat a...

Milyen jeggyel utazhat a kutya HÉV-en, teljes szakaszon?

Figyelt kérdés

A BKK-n számomra nem teljesen egyértelmű a tájékoztatás. Egy tájékoztató PDF szerint HÉV-re külön kell nekik jegyet venni, a kutyabérlet oldalon viszont az szerepel, hogy a HÉV teljes vonalán érvényes a kutyabérlet. Van valakinek tapasztalata, hogy akkor most melyik az igazi? 1-1 alkalomról volna szó, tehát nem nagy kiadás, ha meg kell venni a jegyet, csak jó volna tudni, melyikhez tartsam magam.

[link]

[link]


2019. jan. 10. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Mivel már a MÁV üzemelteti a HÉVet, csak Bp. határáig érvényes a bérlet. Kiegészítő jegyet kell venni kutyának, embernek.

Kutyának is a teljes árat kell fizetni.

2019. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
A mávnak semmi köze a hév jegyeihez, csak az üzemeltetést vette át, a jegyértékesítés, ellenőrzés, stb. maradt a BKk-nál.
2019. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De akkor neki is csak a közigazgatási határon kívüli szakaszra kell, nem a teljesre, jól értem? Közigazgatási határig meg elég a kutyabérlet?
2019. jan. 10. 12:44
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak mert ha megnézitek a két linket, akkor egymást üti a két tájékoztatás.
2019. jan. 10. 12:45
 5/18 A kérdező kommentje:

Nekem saját utazásra ez a bérlettípus van. Ide oda van írva, hogy HÉV-re közigazgatási határon belül.

[link]


Idézem:

"Budapest közigazgatási határán belül az 1-99, 101-299, 900-999, CITY trolibusz, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14 vonalakon,..."


A kutyabérletnél meg így szerepel:

"...az 1-99, 101-299, 900-999, CITY trolibusz, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14 és munkanapokon a D11, D12 vonalak teljes hosszán."

2019. jan. 10. 12:48
 6/18 A kérdező kommentje:

A PDF-ben pedig ez szerepel:

"A kutyák teljes árú, az adott vonalon és járaton használható jeggyel vagy

havi kutyabérlettel utazhatnak, a HÉV-vonalak teljes hosszán pedig

vonaljeggyel..."

2019. jan. 10. 12:49
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem annyira használatos a kutyabérlet, mint az emberek bérlete. Ezért nem frissítették a feltételeket.
2019. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért jó lenne, korábban nem volt kutyám, tehát nincs tapasztalatom. És gondolom, nem én vagyok így vele egyedül. Nem véletlen a büntetés se, hiszen egymásnak ellentmondó infók vannak fent a hivatalos oldalon is. :-)
2019. jan. 10. 13:04
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor a lényeg, hogy megveszem a jegyet, ha megyünk. Azért jelzem a BKK felé, hogy frissíthetnék, mert ez így nem jó.
2019. jan. 10. 13:05
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egyértelműek a BKK weboldalán a bérlet használati feltételei, a vonalak teljes hosszan lehet szállítani a kutyabérlettel a kutyát. A belinkelt homályos megfogalmazású tájékoztatót nem venném hitelesnek. Azt meg végképp nem, hogy egy névtelen fórumon valaki bekommenteli, hogy a weboldalon lévő hivatalos tájékoztatás nem aktuális, és szerinte hogy van. A MÁV-nak meg mi köze a jegyrendszerhez? BKK üzletszabályzatban még érdemes ránézni erre a kérdésre.
2019. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!