Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha számlára vettem a bérletem...

Ha számlára vettem a bérletem (munkahely), akkor azt munkahelyre be kell vinnem?

Figyelt kérdés
Úgy értem azt az egyszerűsített számlát, amit a Volnántól kaptam. Be kell adnom a munkahelyre, vagy erről már tudnak és így is megkapom az utazási költségtérítést?
2019. jan. 11. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
A cég nevére szóló számla kell.
2019. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkahely adataival kell számlát kérni és be kell vinni a munkahelyre. Másképp nem tudnak róla, nem is tudják elszámolni.
2019. jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A cég nevére szóló számlát leadhatod a munkahelyeden miután már lejárt és ha 50 km-en belüli a bérlet (és nem helyi járat) akkor a 86%-át ki fogják neked fizetni.
2019. jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szóval miután lejárt a bérlet, akkor be kell vinnem a számlával együtt a munkahelyre? Vagy csak a számlát kell bevinnem még ebben a hónapban?

2019. jan. 11. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Magát a bérletet kell bevinni, számla nem is kell. Bár több helyen valamiért (gondolom túlbiztosítás) elvárják, hogy számlát vigyél, ez jogszabály szerint nem kötelező, nem kell az elszámoláshoz. Szóval számlát max. akkor kérj, ha kifejezetten erre kérnek a munkahelyeden, egyébként felesleges, maga a bérletszelvény kell.
2019. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy könyvelő nem tud bérletet beírni a könyvelésbe, csak számlát tud elszámolni.


Kérdező: a számlát ne tartogasd magadnál, add le a munkahelyen, a bérlet szelvényt meg akkor, amikor lejárt.

(Egy pénzügyes)

2019. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem kell a számla. Attól, hogy pénzügyes vagy, te is csak a saját céged iránymutatását követed. Kb. 3000 főt foglalkoztató multinál dolgozom, ott sem kérik, pedig nem hiszen, hogy feketén fizetik ki a bérleteket.
2019. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De amúgy a legbiztosabb, ha megkérdezed a munkahelyeden, hogy ott mi a szokás, biztos ingyen megmondják.

Ha nekik kell a számla is, akkor felesleges velük vitatkozni.

Mikor én buszoztam, akkor a számla alapján csinálták az elszámolást, így már a következő fizetésben adták az árát, mert a bérletjegyet gyakran csak az elszámolás lezárása után volt lehetőségem leadni a központban.

2019. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Számlát kellett kérnem a cég nevével és címével, azt kellett leadnom a munkahelyen.
2019. febr. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!