Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyibe kerül az utazás...

Mennyibe kerül az utazás Budapesten?

Figyelt kérdés

Most fogok felköltözni Budapestre, és amiket találtam infó a neten...teljesen összezavart, teljesen más mint itt a kisvárosban ahol élek.

Szóval egy kis segítséget szeretnék kapni, mivel a legolcsóbb az utazás, hol lehet bérletet venni (ha egyáltalán lehet bérletet venni) és mennyibe kerül ez?

Itt ahol élek, itt csak busz van, én helyi járattal járok, ha veszek havi bérletet akkor bármelyik helyi járatos buszra felszállhatok és bármeddig utazhatok a városon belül. (Ezt csak azért mondtam el, mert nem vagyok hülye, csak mert nem tudom mi hogy van Pesten, csak itt kicsit más a dolog..)



2019. jan. 13. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:

A bérlet jó buszra, trolira, villamosra, metróra, még hajóra is. Bővebben itt:

[link]

2019. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ezt az oldalt néztem ami összezavart
2019. jan. 13. 00:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi zavart ezen össze? Egy havi bérlet, ami Budapest határán belül mindenre jó, 9500 Ft, diák 3450. A metróállomásoknál és utcai automatákban lehet venni, a személyi igazolványod számát kell hozzá megadni.
2019. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na, ez már nagyobb segítség.

De pl. azon az oldalon írtak olyat hogy "természetes és nem természetes személyek számára"

Ez meg mi a tökömet jelent?

2019. jan. 13. 00:45
 5/10 anonim ***** válasza:
A természetes személy az te vagy, a nem természetes személy (jogi személy) egy cég. Akkor vedd meg a nem természetes személyes bérletet, ha el tudod számolni a munkahelyeden a bérletet és számlát kell róla kérned a cég nevére, egyébként természetes személyeknek szóló bérletet vegyél, mert olcsóbb. A legolcsóbb az éves bérlet, minél rövidebb időtartamra veszed, annál drágább napokra leosztva, a legtöbben havi bérlettel utaznak. Bérletet bármelyik ügyfélközpontban, pénztárban vagy automatában tudsz venni, itt megtalálod az összes helyszínt: [link] A bérlettel utazhatsz Budapesten belül a legtöbb járattal, a részleteket itt megtalálod: [link]
2019. jan. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Még annyit, hogy ha felmegyek Pestre akkor új igazolványkép kell?

Bevallom itt még a diákomat használom (pedig már nem érvényes erre az évre) de hát ugye ezt fent Pesten nem igazán tudom kivitelezni.. :D

2019. jan. 13. 01:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Személyi igazolványod van, nem? Akkor minek kéne új kép? Annak a számát íratod a bérletszelvényre, hiszen már nem vagy diák.
2019. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Pesten már nem leszel diák, akkor felnőtt bérletet kell venned, és a személyid számát kell megadnod. (Vagy vannak más opciók is, pl. útlevél, de gondolom neked ez a legegyszerűbb.) Amikor utazol nálad kell lennie a számmal ellátott bérletnek és az ehhez tartozó személyinek. Ellenőrzéskor viszont általában elég a bérletet megmutatni. Apropó ellenőrzés: a metrón a legtöbb (belvárosban minden) megállóban a lefelé vezető mozgólépcső előtt ellenőrzés van, ahol fel kell mutatnod a bérletet. Buszokon csak bizonyos járatokon, ezek "Felszállás az első ajtón" jelzéssel közlekednek (magán a buszon váltakozva látod ezt és a járatszámot, plusz a megállóban a menetrenden is jelölve van), ilyenkor értelemszerűen az első ajtón kell felszállni, és felmutatni a bérletet. A többi buszon és a villamosokon ott szállsz fel, ahol akarsz, és csak akkor kell bármit is bemutatnod, ha jön ellenőr lila BKK-s karszalaggal.
2019. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért az iskolákban taníthatnának némi alapvető jogi ismereteket, hogy pl. mi a természetes, jogi személy; mi a polgári, büntető jog. Pár napja pl. egy olyan kérdést olvastam itt, ahol egy kérdező egy egyszerű polgárjogi tartozás miatt azon izgult, hogy körözi-e a rendőrség, és le fogják-e tartóztatni.
2019. jan. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az iskolában nem az èletre tanìtanak...Keress rà youtube-on erre a videòra: noár - Tanulni akarunk
2019. jan. 15. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!