Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A troli vezetékben mekkora...

A troli vezetékben mekkora elektromágneses feszültség van? (és milyen messze érdemes tőle lakni legalább? )

Figyelt kérdés

#troli #elektromágneses feszültség
2019. febr. 18. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
600 volt, a minimális kötelező védőtávolság fél méter.
2019. febr. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elektromágneses feszültség nem létezik. Elektromos feszültség 600 V egyenáram van benne, hogy az mekkora elektromágneses teret indukál, azt ki lehet számolni, ha téged zavarnak az ilyen terek. De elárulom, a WiFi is elektromágneses tér, ha zavarna téged, nem is tudnál városban élni.
2019. febr. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként inkább a kiugró áramszedőtől kell félni, az bizony betöri az első emeleti ablakot, ha olyan kedve támad. Egyik ismerősöm járt így, szerencsére nem az ablaknál àllt.
2019. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van trolivezeték. Villamos is.

Trolibuszgarázs, villamoskocsiszín, 2 db villamosvonal.

Nem túlzottan félek az elektroszmogtól.

Még ha tényleg káros is, nemcsak a tömegközlekedési eszközök felsővezetékei okozzák, hanem a már fentebb említett wifi is például.

Ezeregy (bizonyítottan) káros dolog van még az életünkben.

2019. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyan messze érdemes tőle lakni, hogy a leszakadó felsővezeték és a "kiugró" áramszedő ne tegyen benned és az ingatlanodba kárt.



"De elárulom, a WiFi is elektromágneses tér, ha zavarna téged, nem is tudnál városban élni.

"

Na igen. De tanyán se, ha be van vezetve a házba az áram. Mert ennyi erővel a falban lévő vezeték is veszélyes lehet. A mobilhálózatról ne is beszéljünk. Az sem válogat, hogy a falukat kikerüli.

2019. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! szeretném minimalizálni ezeket a dolgokat, tudom, hogy nem egyszerű,meg hogy elkerülhetetlen,de nem mindegy, hogy mekkora dózist kapunk ezekből.
2019. febr. 19. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Unokatesóm új barátnője állítólag wifi és elektroszmog allergiás, ezért kiköltöztek tanyára, ahol se áram, se wifi. Én akkor hallottam erről a "betegségéről" először, azóta utánaolvastam: [link]

Saját állítása szerint a 230V/50Hz nem zavarja annyira, inkább csak a nagyfrekvenciás elektromágneses terek, mint pl. a Wi-Fi vagy ha nagyfeszültségű vezeték van a közelben.

2019. febr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem senkinek se tesz jót.
2019. febr. 20. 06:34
 9/11 kokohoho válasza:
100%
30 éve dolgozom nagyfeszültségű transzformátor állomásokon és gyakorlatilag naponta nagyobb elektroszmog dózist kapok, mint a legtöbb ember egész életében. Lehet, hogy immunis vagyok, de eddig még semmiféle egészségkárosodást nem tapasztaltam magamon. Szerintem az elektroszmogtól való félelem okozta stressz, nagyobb eséllyel betegíthet meg, mint maga a félelem tárgya.
2019. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jó mélyre kell a föld alá költözni, mert mindenhol van "rádiófrekvenciás" sugárzás, nem csak wifi. Rádió adók, műhold-jelek, TV. adók, mobiltornyok.
2019. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!