Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK villamosain hogyan kell...

A BKK villamosain hogyan kell érvényesíteni a jegyet?

Figyelt kérdés
Mivel vidéki vagyok így sosem utazom Bp.-en, de egyébként is már régen utaztam BKV-val (akkor sem egyedül) mivel ha Bp.-re megyek akkor általában kocsival utazok. Venni fogok egy tömbjegyet és arra lennék kíváncsi, hogy a villamosokon (csak ezekkel fogok utazni) ennek az érvényesítésére milyen szabályok vonatkoznak és hogyan történik az érvényesítés? Le lehet őket egyesével szakítani vagy meg kell őrizni együtt a tömböt? Itt vidéken (Db.) az a szabály, hogy a tömbjegyet nem lehet egyesével leszakítani és pakkban meg kell őket őrizni, mert megbüntetnek. Illetve amire kíváncsi vagyok még, hogy mechanikus érvényesítés van vagy már automatikus? És hogyan történik ez az egész? Van valami visszajelzése, hogy validálta a jegyet vagy sem? Nézzetek hülyének, de 1,5 éve utaztam anyámmal és akkor egyikőnk jegyére se nyomtatott semmit a gép és nem is csipogott. Nem tudom, hogy esetleg nem működött vagy tényleg érvényesítette-e, de nem jött ellenőr szerencsére. :D

2019. febr. 25. 14:59
 1/6 anonim válasza:
0%
A bkk villamosokon nem nagyon szokot lenni elenör de ha akarsz a biztonság kedvért lukaszthatsz vagy inkább tarsd meg az első ajtos buszokra,metróra
2019. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyébként meg ha jol belerakta csipog vagy egy lukasztás hangot hallasz
2019. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MrPifta ***** válasza:

Egy BKV dolgozó: (tehát nekem nem kell lyukasztanom, igazolványom van)


felszállás után rögtön odamész az automatához, ami többnyire van az ajtónál is. Bedugod a jegyet a nyílásba, a gép rányomtatja a dátumot, ez után kihúzod, és magadnál tartod az utazás végéig. A tömbből szerintem kitépheted, de jobb a békesség, tartsd benne

2019. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság, hogy nincsen ellenőrzés, pont a villamosok a legkedveltebbek az ellenőrök körèben, hiszen eléggé megkerülhetetlen hálózati elemek és jó sok az utas.


A gyűjtőjegyet ma már eleve különálló jegyekként kapod meg, de a tömb formájúakból is kitépheted a jegyet. Régen nem így volt, de a 21. század második évtizedére sikerült ezt meglépni.


Vannak mechanikus lyukasztók, a fekete részbe dugd be a jegyet ütközésig, majd a ezt a fekete részt húzd magad felé, amíg nem érzed, hogy átlyukasztotta a jegyet. Utána tapintással érezheted, sikerült-e a művelet.


Az elektronikus lyukasztóknál pedig ha porosan világít az ellenőrző fény, keress másik lyukasztót. Dugd be a jegyet amíg csak tudod, aztán csipogás és a zöld fény felvillanása jelzi a sikeres jegykezelést. Nyomtatott karakter sornak kell a jegyen megjelennie.

2019. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát akkor ugyanúgy működik, mint bárhol máshol. Ja és csak azért is kérdeztem, mert olvastam erről az e-jegy rendszerről, ami nem tudom micsoda és kinek éri meg, de akkor sima papíros jegy/10-es gyűjtőjegy birtokában ez engem nem érint és ezeket a "bedugós" érvényesítőket kell csak használni (bal oldali): [link]
2019. febr. 25. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az e-jegyrendszer itt Pesten olyan, mint Király Linda világhíre. Ma még nem az, de majd holnap már az lesz.

Ez az e-jegy is mindig csak lesz.


Régen volt olyan szabály, hogy a feleslegessé vált jegyet ki szabad tépni, de az éppen érvényesített csak a tömbben jó.

Ez már nincs.


Itt olvashatsz róla. A szöveg nyakatekertnek tűnhet, de nem az.


[link]

2019. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!