Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Tömegközlekedés

A kérdés
rekasib nevű felhasználó kérdése:

Mennyi idő van a bérletet/jegyet előkeresni tömegközlekedési járműveken?

Egy trolivezető azért vetetett egy felesleges jegyet velem, mert nem kaptam elő szó szerint néhány másodperc alatt a bérletem... Megértem ha uncsi az életük, de ne az utasokat csesztessék ennek ellenében...

Keress kérdéseket hasonló témákban: bérlet, tömegközlekedés, troli, busz

márc. 15. 20:06  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Felszálláskor legyen a kezedben, és mutasd meg! De minimum olyan zsebedbe legyen, amiből 2 sec elővenni. Nem ő csesztet, hanem te nem ismered a szabályokat, és te tartod fel a buszt.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/23Időpont márc. 15. 20:10 Privát üzenet
Eleve úgy kéne felszállnod, hogy kéznél legyen. Ne a sofőrre morogj, aki időhöz van kötve, hanem magadra, amiért nem voltál képes felszállás előtt már előkészíteni a bérletedet, vagy jegyedet.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/23Időpont márc. 15. 20:11 Privát üzenet

Szerinted meddig van jogod feltartani az egész buszt a sofőrrel meg az összes utassal a megállóban a gyökérkedésed miatt? Semeddig.

Legyen a kezedben a nyomorult bérleted, mikor a busz beáll a megállóba.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/23Időpont márc. 15. 20:13 Privát üzenet
A kérdező nem arra kiváncsi, mi a véleményetek, hanem a szabályra. Hol van éz leírva és pontosan mi?

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/23Időpont márc. 15. 20:37 Privát üzenet
Le is szállhattál volna, ha annyira fájt volna a 450 Ft.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/23Időpont márc. 15. 20:39 Privát üzenet
4-es! Szerintem le van írva, hogy felszálláskor a bérletet fel kell mutatni a soförnek kérés nélkül. Azt meg már mindenki felfoghatja, hogy nem akkor kell kotorászni a táska legmélyebb bugyraiban. Ha minden utas ezt csinálná, fél órákat állna a busz minden megállóban. Szerintem ez senkinek nem érdeke.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/23Időpont márc. 15. 20:55 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/23Időpont márc. 15. 20:58 Privát üzenet

Mondjuk én nem járok busszal, de a "Szerintem le van írva" érvrendszer nekem kevés.

Szerintem pont az a lényeg, mi van leírva. Talán valami BKV utazási feltételekben lehet?

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/23Időpont márc. 15. 21:07 Privát üzenet
workdev nevű felhasználó válasza:

Fel kell mutatni felszálláskor, nem gondoljátok komolyan, okostojások, hogy másodpercre pontosan meg fogják határozni?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/23Időpont márc. 15. 22:22 Privát üzenet
workdev nevű felhasználó válasza:

Bocs, nem okostojások, csak egy, a 60%-os.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/23Időpont márc. 15. 22:23 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Budapesten a tömegközlekedési járműveken, hogy kell kezelni a jegyeket?
Mi lenne ha holnaptól a tömegközlekedési járműveken nemcsak jegyet, hanem mást is árulnának?
Hol találok hivatalos leírást arról, hogy a kutya hogy szállítható tömegközlekedési járműveken?
Éjjel is vannak szogálatban jegyellenőrök a tömegközlekedési járműveken?
December 31-én, szilveszter estéjén szoktak dolgozni ellenőrök a budapesti tömegközlekedési járműveken?
Ha a légkondival felszerelt tömegközlekedési eszközökön a kiírás szerint (a légkondi miatt) nem szabad ablakot nyitni, mit lehet tenni ezeken a járműveken a kellemetlen szagok ellen?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Tömegközlekedés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!