Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így el tudna kapni az ellenőr?

Így el tudna kapni az ellenőr?

Figyelt kérdés
A helyijárattal utazok haza a városból, helyijáratos bérlettel. A bérletem már nem jó oda, ahová megyek, viszont egy megállóval előrébb még jó. Ha hazáig megyek, és pont ott száll fel az ellenőr, akkor ugye már nem akar ellenőrizni mikor szállnék le?
2019. ápr. 2. 22:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve még ha előbb száll fel 2 megállóval és ellenőriz, akkor így még el tudok jutna haza, nem?
2019. ápr. 2. 22:34
 2/7 anonim ***** válasza:
De, igy simán elkap, főleg ha a busz áll az ellenőrzés ideje alatt.
2019. ápr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Velem már volt olyan, hogy pont ott akartam leszállni, ahol az ellenőr is felszállt. Ez nem is történt másként, elég forgalmas volt az a buszmegálló egyébként is, és vagy 15-en le is szálltunk ott. A busz az megy tovább ahogy felszáll az ellenőr és nem áll egyhelyben a busz. Következő megállóig intézi meg a dolgait. Rád meg nem csukhatja az ajtót ha amúgyis ott szállnál le. Vagy nem tarthat ott amíg le nem ellenőrzik a jegyed..


Bár azt hiszem egyszer jártam úgy, hogy az első ülésen ültem és az első ajtón akartam felszállni, az ellenőr pedig pont előttem állt. A kezemben volt a jegy így, gyors ránézett és mentem is lefele.

Szóval ha szeretsz is kockáztatni, a hátsó ajtón szállj le, ne állj az ellenőr útjába:D


(De egyébként kinézem egy-két buszsofőrből, hogy addig nem nyit ajtót míg rá nem néz a jegyedre)

2019. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És én ha már jóval az utolsó megálló előtt az ajtóba állok? Akkor még csak azt se mondhatják, hogy megláttam az ellenőrt és azért akarok leszállni. Így is ellenőrizhet?
2019. ápr. 3. 15:45
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha pont az első ajtóban vagytok, akkor úgysem férsz ki, ő meg tartja a markát a jegyért mint koldus az apróért.

Velem is ez volt, de volt jegyem.

Általában az első ajtón száll fel az ellenőr és azzal kezdi aki a legközelebb van hozzá. Vagyis az első ülésben ülők, kivéve ha épp ott állsz előtte a lépcsőn.


Tanulság? A hátsó ajtón szállsz le és kutya sem szól, mert általában olyankor azt is kinyitják a leszállóknak, ha van ellenőr akkor is.

2019. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a hátsó ajtóra gondoltam.
2019. ápr. 3. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem előfordult és szerencsére állt a busz és elszaladtam. Jött utánam de nem tudott elkapni.
2019. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!