Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki büntetheti a dohányzókat...

Ki büntetheti a dohányzókat az állomásokon?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy tilos a dohányzás az állomás területén, peronon, de amint leszállnak az utasok a vonatról már rágyújtanak. Vonatra várva is füstben áll a peron. Miért nincs retorzió? Kinek a felelőssége ez? Kinek van jogköre büntetni? Vagy legalább intenzíven figyelmeztetéseket osztogatni egy 1-2 hétig, hogy nyilván ne pénzbírsággal kezdjünk.

2019. ápr. 4. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Közteres és a SÜN.
2019. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Jó kérdés. Akárhová megyek, mindig látok tilosban cigizőket. Egy vagyont szerezhetne az, aki egyszer körbemenne és behajtaná a bírságokat. Ennek ellenére soha senkit nem láttam még, akit tilosban dohányzásért megbírságoltak volna, és nem is hallottam még ilyen esetről. Akárkik is felelősek a közterületen való dohányzás ellenőrzéséért, elég buták, mert ez nagyon jó pénzforrás lenne nekik, mégse használják ki.
2019. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Ideális esetben minden állomáson lenne személyzet, akik felügyelnének a tisztaságra és a rendre.
2019. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ideális esetben. De jelenleg nincs ideális eset, nincsenek erre vasutas dolgozók. Szinte mindenkit elküldtek az elmúlt években, akik ezt végezhették volna, most meg már egyébként is munkaerőhiány van az extraalacsony fizetések miatt, ilyenre főleg nem jut ember.

A vasútállomás nem közterület, hanem utasforgalom számára megnyitott magánterület (MÁV tulajdona), így közterületesek nem büntethetnek. (A buszmegállókban viszont igen.)

Szerintem ÁNTSZ, kormányhivatalok, rendőrség, esetleg a MÁV biztonsági őrség dolgozói azok, akik büntethetnek. De Nem szoktak, én még egyetlen esetről se hallottam, pedig vasutas vagyok.

2019. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Egészen konkrétan a területileg illetékes kormányhivatalok végezhetnek ellenőrzést, de a peronokon való dohányzást az üzletszabályzat is tiltja, amit az ember a belépéssel elfogad. Innentől kezdve a vasúttársaság belső feladatmegosztásán múlik, ki ellenőrizhető e szerződéses kötelezettség betartását.


A különbség az, hogy a kormányhivatal szabálysértési bírságot szabhat ki, a vasúttársaság pótdíjazhat.

2019. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Én pl tapasztaltam azt is, hogy egy buszvégállomáson a buszsofőrök is ott a buszok között, a várakozók mellett cigiznek, csoportosan.


Sőt, Miskolcon pl a Tiszain ott megy el a biztonsági őr a cigizők mellett és "rájuk sem bagózik".

2019. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Arról nyilván nem is akarok szót ejteni, hogy már több kalauzzal találkoztam akik a vonat wc-ben gyújtottak rá, vagy utolsó járaton a nyitott ablak mellett.
2019. ápr. 4. 22:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Jegyvizsgálóknak van jogkörük az állomáson kiszabni a 8 ezer Ft-s bírságot.
2019. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó de jegyvizsgaló csak 1 percig tartózkodik a peronon, még fel-le szállnak az utasok. Ha ez tényleg így van akkor ez az egész betarthatatlan.
2019. ápr. 9. 17:39
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Ez van, ha hoznak egy betarthatatlan törvényt. Nem ágyúval kellene lövöldözni a dohányosokra, hanem egyszerű, betartható, betartatható szabályok kellenének. Osztrákéknál pl. a peronokon van egy kb. 3x3 méteres négyzet, amin belül lehet dohányozni, és van hamutartó is. Így nem menet közben szívják, és húzzák a füstfelhőt, hanem egy helyben állva, és így nem száll annyira a nép közé.

Például egy dohányos hol gyújtson rá jelenleg, ha vár vonatra, buszra stb. Ez egy lehetetlen helyzet,életszerű törvények kellenek. A vasutas, a buszos egyébként hol gyújtson rá, ha már dohányzik? Van a forduló között mondjuk 8 perc, szerinted hol KÉNYTELEN rágyújtani?

Egyébként pedig fel kell szólítani a Volán,MÁV dolgozóknak, a tiltott helyen dohányzókat, amennyiben nem fejezik be, jegyzőkönyvet kell felvenni, amit ha a páciens nem hajlandó(nem is értem miért?!) aláírni, kell két független tanú, aki igazolja, és be kell küldeni a kistérségi ÁNTSZ irodába e-mail-en, vagy fax-szon. Ez is életszerű, és könnyen kivitelezhető! Vagy hívjanak rendőrt.

Ráadásul saját szememmel láttam, amikor az ilyen helyen lévő szeméttárolóról le kellett vágni, törni,flexelni stb. a csikktartókat, így immár a kukás gyulladnak fel, illetve mindenhol csikk van eldobva. Ez is életszerű!

2019. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!