Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek megvalósul az m2...

Szerintetek megvalósul az m2 projekt? M2 metró és gödöllöi hév összekötése? Ha igen mikor?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 5. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem igen, de nem mostanában.
2019. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Az elkövetkező 50 évben biztosan nem.
2019. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

A következő 20-30 évben tuti nem. Egy ilyen bulihoz először is koncepció kell, utána megvalósíthatósági tervek, majd részletes tervezés és végül kivitelezés.


Na ma még ott tartunk, hogy a koncepción agyalunk már vagy 30 éve és még nem sikerült eldönteni, hogy mit szeretnénk... :D

2019. ápr. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
2-es, 3-as, ennek a projektnek már konkrétan az engedélyes tervei készülnek, magyarul amint finanszírozasi forrás nyílik, hónapokon belül ki lehet írni a közbeszerzéseket és kb 1 even belül nekilatni a munkálatoknak. Termeszetesen a nagy kérdés az maga a forrás, de ha valamire, akkor elővárosi kötöttpalyás kózlekedési rendszerek fejlesztésere lehet uniós támogatast szerezmi, főleg ilyen jó várható megterülési mutatókkal rendelkező projektre. Azért ez nagyin nem a "majd 50 ev múlva" kategória.
2019. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
A 4-es metrónak a tervezése és az átadása között mennyi idő is telt el?
2019. ápr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

"2-es, 3-as, ennek a projektnek már konkrétan az engedélyes tervei készülnek"


Linkled már be légy szíves az ügyet bonyolító minisztérium oldaláról a közbeszerzési kiírásokat, mert én nem láttam ezeket ( lehet átsiklottam felettünk). Köszi!

2019. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Rákerestem, valszeg azért nem láttam mert ez BKK-s projekt.


Idézek a BKKtól:


"Az M2-es metró és a H8-as, H9-es HÉV-vonala az Örs vezér terén találkozna. A vasúti pálya a Pillangó utca állomás után, a Fehér úti járműtelep északi végénél emelkedik, felüljárón keresztezi az Örs vezér terét, majd a Gyakorló köznél süllyed ismét a felszínre."


[link]


Most pedig idézek a tervezés végző Főmtervtől:


"A két rendszer közötti fizikai összekötésre az Örs vezér terén kerül sor. A vasúti pálya a Pillangó utca állomásnál süllyed le a föld alá, majd Körvasút megállóhelynél jön fel a felszínre. A tervezett Örs vezér téri új állomás a Kerepesi út közepén, a jelenlegi gyalogos aluljáró alatt kerül kialakításra (-2. szinten)."


[link]


Ez így egy kicsit érdekes, nem? :D

2019. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Remélem a 2020-as évek végére kész lesz.
2019. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
Remélem mihamarabb. :)
2019. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Én azt nem nevezném tervezésnek, hogy felkérnek egy grafikust, hogy rajzoljon már meg egy felüljárót az Örsre. Lehetőség szerint választási kampányban. Nevetséges, hogy egy ilyen egyszerű beruházásra, amiben két egymással szemben véget érő vasútvonalat kéne összekötni, nem képes egy "világváros" már évtizedek óta. És nekem nem jöjjön senki azzal, hogy nem olyan egyszerű, mert hát a HÉV az teljesen más üzem, mert amúgyis illene már végre felújítani azt is, akkor meg már nyugodtan lehet úgy csinálni hogy kompatibilis legyen a metróval.
2019. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!