Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehet megnézni azoknak a...

Hol lehet megnézni azoknak a vonatoknak a menetrendjét, amelyeket a metrópótlás alatt bkv bérlettel lehet használni?

Figyelt kérdés

Azt írják, hogy "A közösségi közlekedést használó, Budapest-bérlettel rendelkezők a Ferihegy vasútállomás és Nyugati pályaudvar közötti szakaszon az InterCity és gyorsvonatokat az egyébként szükséges felár megfizetése nélkül vehetik igénybe.".


Én nem szoktam vonattal járni, ezért azokat kérdezném, aki járatosak ebben, hogy az IC és P jelű sorokat kell nézni a menetrendben? Az IC egyértelműnek tűnik, de a nem IC gyorsvonatot a P jelzi? (pótjegy)


[link]



2019. ápr. 8. 11:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy nem is érdemes nézni a gyorsvonati menetrendet, mert minden vonat ugyanannyi idő alatt ér be a Nyugatiba a Kökiről? Legalábbis a táblázat szerint 16-17 perc az összes.
2019. ápr. 8. 11:08
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A Budapest-bérlet a vasútvonalak fővárosi szakaszán eddig is érvényes volt, tehát személyvonatokon eddig is minden további nélkül lehetett bérletesként utazni. Ezután is lehet. Ezt most kiterjesztették a gyorsvonatokra és az IC-kre is, tehát azokhoz nem kell pót- és helyjegyet váltani.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy személy, gyors, sebes, IC vonatra is felülhetsz, nem kell semmilyen jegyet venni, ha van hozzá BP-bérleted. Minden vonat jó lesz.

2019. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hely persze egyik vonaton sem biztosított, az IC-n viszont leülhetsz az üres helyekre, tehát ha másnak nincs oda szóló jegye.
2019. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne értsd félre, minden más vonaton is leülhetsz üres helyekre, az IC-t azért emeltem ki, mert az helyfoglalásos vonat.
2019. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából az merült fel bennem, hogy akkor érdemes-e külön a gyorsvonatok menetrendjét figyelni, és azokkal menni, de úgy látszik, városon belül nincs különbség.


Viszont így akkor legalább nem kell sokat várni, hogy bármelyik vonatra jó a bérlet.

2019. ápr. 8. 11:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt fel sem tételeztem, hogy esetleg ülhetek. :) Azt gondoltam, hogy a Kökibe már tömötten jönnek a vonatok, és nincs ülőhely. Legalábbis csúcsidőben.
2019. ápr. 8. 11:16
 7/11 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy ahogy néztem, a metró eddigi ideje 19-20 perc volt a Kökiből a Nyugatiba.


A vonatra viszont 16-17 percet mondanak, ezért úgy tűnik, hogy eddig is érdemesebb lett volna a vonatot használni, ha a Nyugatiba megy valaki, különösen, ha még hozzávesszük a metróból a felszínre feljutás idejét is. (Persze a metró gyakrabban jár, ennyi előnye van.)

2019. ápr. 8. 11:26
 8/11 anonim ***** válasza:
A metró viszont gyakrabban jár, a vonat meg ritkábban, és még kiszámíthatatlan is.
2019. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ezzel a könnyítéssel, hogy a felújítás alatt nem kell pótjegy a gyorsvonatokra, gondolom nem sok értelme lesz a buszt választani, ha valaki a Nyugatihoz akar menni egyenest, vagy bentről a Kökibe.
2019. ápr. 8. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
A MÁV szokásához híven tett rá magasról, hogy a menetrendet megváltoztassa. Így az ELVIRA töretlenül azt írja, hogy ezek pótjegyes vonatok, az állomási utastájékoztatás is harsogja, hogy pótjegy kell (még ha utólag manuálban be is mondják esetleg, hogy mégsem). Ha mindez nem lenne elég, a debreceni IC-k meg sem jelennek a menetrendben, ha Budapesten belüli utat tervezel, és még a hangos is bemondja, hogy "a vonatra felszállni nem szabad". Nem egészen világos, hogy a menetrendben nem kereshető vonatokkal hogyan akarnak utasokat szállítani... Nem értem, miért nem lehetett erre felkészülni, idő volt rá, a menetrend módosítása nem kéne, hogy nagy feladat legyen. Persze már az is szánalmas, hogy a FUTÁR rendszerbe nem kerültek be a vonatok, bár ez éppen nem a MÁV, hanem a hasonló jóképességű BKK sara.
2019. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!