Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasúti dolgozók családjai...

A vasúti dolgozók családjai illegálisan ingyen utaznak ez nem jogtalan?

Figyelt kérdés
Pl a kalaúzok nem kérnek jegyet a család tagjaiktól a vonat vezetők pedig a gyerekeiket meg a családjukat beengedik a vezető fülkébe ez nem illegális?

2019. ápr. 21. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
A vasutasok családja jogosan utazik ingyen, nekik jár ilyen dolgozói bérlet.
2019. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

A vasúti dolgozók családtagjainak egyszerűen JÁR az ingyenes utazás, bármilyen vonalon, bármilyen kocsiosztályon az arcképes igazolványukkal.

a fülkében utaztatás, hát... az akár még lehet legális is, még a végén az illető fel tud mutatni egy kib* nagy pecsétes papírt ism hogy jogosult az 1. vezetőálláson utazni.

2019. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Nincsenek Máv-os ismerőseim de szerintem ott is van olyan hogy pl. családtagok ingyért utazhatnak. Nekem bátyám buszsofőr és anya kapott egy olyan utazási papírt amivel díjmentesen utazhat. Gondolom a Mávnál is meg van ez a lehetőség, szóval nem tudom miért kell egyből azt gondolni hogy ez illegális lenne...
2019. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A vezetőállásban nem lehet senki, még egy másik vonatvezetősem, ha a beosztása nem oda szól. Ez jogos észrevétel.

A családtagoknak (házastárs,gyermek) jár a szabadjegy)

2019. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
91%

Mint már írták, a vasutasok családjának jár a szabadjegy, teljesen mindegy hogy kérik vagy nem a kalauzok (mellékesen, ennek is van havi díja, azt hiszem 3e ft).


Hogy bemászhat-e a gyerek a mozdonyba vagy nem... lehet hogy tilos, de nem apának való aki nem mutatja meg a gyerekének.

2019. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

"kalaúzok nem kérnek jegyet a család tagjaiktól"


Mivel valószínűleg személyesen ők kérték ki nekik a szabadjegyet ...


"vonat vezetők pedig a gyerekeiket meg a családjukat beengedik a vezető fülkébe"


Ez szabálytalan, de nem sokan dolgoznának mozdonyvezetőként, ha anno nem engedték volna be őket gyerekként.

2019. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Máv alkalmazottak családtagjai kapnak egy igazolványt, ami az ő jegyük. Elsőnek ez csak másod osztályra vonatkozik, 20 év után első osztályra is. Helyjegy váltása nekik is kötelező. Egy pudligár családjának is jár ilyen igazolvány, amivel ingyen lehet utazni. Ez ilyen dolgozói kedvezmény, kicsi kecsegtetés, amivel hozzá járulnak a munka kedv csináláshoz. Van aki egyáltalán ki se tudja használni, mert nem vonatozik egyáltalán a család, de sokaknál jelentős összeg lehet havi szinten, pl kollégista gyerekek.

Itt mutatkozik meg a tudatlanság, mikor fel vagy háborodva valamin és szerinted mekkora igazságtalanság, pedig teljesen legális az egész. Házastársnak jár, gyerekeknek meg úgy van, hogy ameddig van diák igazolvány és életkorhoz is van kötve. A jogviszonyt pedig iskola látogatási papírral kell igazolni, ha nincs akkor igazolvány sincs.


Ja, mikulás csomagot is kapnak a vasutas gyerekek, csak hogy legyen mèg egy okod háborogni, persze ez is életkorhoz van kötve.


Legközelebb előbb nézz utána a dolgoknak, aztán háborogj. Attól még, hogy te azt hiszed úgy van, attól még közel se jársz az igazsághoz.

2019. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

"A vezetőállásban nem lehet senki, még egy másik vonatvezetősem, ha a beosztása nem oda szól. Ez jogos észrevétel."


Ez nem tudom, miből jött, de butaság.

A vezetőálláson bárki ott tartózkodhat, akinek erre érvényes engedélye van. A MÁV-Start-nál ez egy RFID kártya, amivel a mozdony fedélzeti berendezésébe be kell lépni, ezzel lehet ellenőrizni, hogy jogosult az illető utazni. (Illetve későbbi ellenőrzéskor, ha pl. a hatóság kérdezi, hogy miért utaztak x-én az y. vonat mozdonyán 2-en, akkor ezzel igazolja a MÁV.)

Ha nem máködik ez a fedélzeti berendezés, vagy nincsen, akkor a Hálózati főirányítót kell felhívni és a kártya számával+névvel lehet ellenőrizni az érvényességet.


Sokféle okból lehet ilyen kártyája az embernek, kezdve onnan, hogy ismeretgyarapítás, vonalbeutazás, ellenőrzés, de akár külső cégeknek is adnak ki, alapos indokkal. (Biztosítóberendezési cégek, pályaátépítésben résztvevők stb.)


Nekem is van ilyen kártyám, vonalbeutazásokra kaptam.

2019. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

# 7

Pontosítás: 1. osztályú igazolvány már csak a betöltött 25 év munkaviszony után jár a dolgozónak és családtagjának.

Évente, ha jól emlékszem, 1200 Ft-ot kell fizetni az igazolvány érvényesítéséért.


Sok cég ad kedvezményt a dogozóinak, nem csak a közlekedési cégek.

Pl. a bányászok nagy kedvezménnyel vehetnek X mennyiségű szenet, az erdészek fát (vagy akár ingyen kapják), a villamosipari dolgozók áramdíjkedvezményt kapnak (dolgozók özvegyei is), élelmiszeripari dolgozók bizonyos cikkeket kedvezménnyel vásárolhatnak a cégüktől, stb.

A vasút éppenséggel ingyenutazást tud adni, fizetésemelés helyett.

2019. ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na de várjatok mert oké hogy a közeli hozzátartozóknak jár igazolvány ezt én is tudtam de gondolom nem minden család tagnak a távolabbi családtagoknak ismerősöknek nem hiszem hogy jár.

De ennek ellenére mégis vannak olyan Vasúti kalaúzok akik nem kérnek semmit tőlük pl a unokatestvéremnek a Aposa tehát a barátnőjének a Apja kalaúz és amikor ő volt szolgálatban a vonaton akkor nem kellett fizetni semmit nem kellet vonatjegyet venni neki csak akkor amikor nem volt szolgálatban.

2019. ápr. 22. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!