Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért haragszanak az emberek...

Miért haragszanak az emberek a bliccelőkre? Miért nem megértőbbek az ellenőrök a bliccelőkkel?

Figyelt kérdés
Sok embert ismerek,akinek nem éri el a fizetése a nettó 200 ezret sem.De valakinek még a 100ezret sem.És persze a munkahelyük nem téríti a bérlet árát,amúgy az én munkahelyem sem.Miért nem a politikusokra haragszanak,akiknek a feladata lenne,hogy megfelelő életszínvonalat biztosítsanak az embereknek.Vagy azokra a vállalkozókra akik nem fizetik meg a dolgozóikat,sőt sok helyen be se jelentik vagy ki se fizetik a dolgozókat.Amíg nem rendezik a dolgokat,addig a bliccelőkre sem haragudhatnak az emberek.Ilyen árak mellett még a havi nettó 200 is kevés,nem lehet belőle mindent megvenni,meg rezsit is fizetni.Valamin spórolni kell.
2019. ápr. 22. 09:14
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
77%
Mert a bliccelő egy ócska tolvaj!
2019. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel a gondolatmenettel megkérdezheted, hogy miért haragszanak az emberek a bolti tolvajokra.
2019. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
85%
Mert ez akkor is egy szolgáltatás. Az emberek fizetnek azért, hogy működjön. Gondolj bele mi lenne, ha senki nem venne menetjegyet, bérletet, akinek nem éri el a fizetése a nettó 200000Ft-ot. Gyakorlatilag csak az állami támogatásokból kéne futnia a tömegközlekedésnek. Na akkor örülhetnénk ha naponta egy busz menne a faluba…
2019. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Bliccelők között is van különbség.Van aki megtehetné hogy vegyen bérletet de a többség nem teheti meg.
2019. ápr. 22. 09:28
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éve még nettó 120.000-et kerestem, Szegeden a bérlet pedig 7000 forint, mégis megvettem. Sőt, a munkáltató kötelezett is, hogy jelentsem be magam, hogy itt lakok, mert ő nem fizeti az utazáom (mert egyébként 80 km-rrel arrébb laktam), hetente hazautaztam (4000 ft a jegy oda-vissza). Szóval a 120.000-ből 20.000-et csak utazásra költöttem.
2019. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
88%
A tömegközlekedés egy szolgáltatás, amiért fizetni kell. Mindenkinek aki igénybe veszi. Aki mégsem fizet, ahelyett a többek fizetnek, mert a rendszert fenn kell tartani. Aki nem akar jegyet venni (mindegy hogy milyen okból), az menjen gyalog vagy biciklivel.
2019. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem kényszerít tömegközlekedésre. Lehet kerékpározni vagy gyalogolni is. Ha mégis igénybe akarsz venni egy szolgáltatást, akkor fizesd meg és tartsd be az előírásait.

Ennyi erővel lophatsz is a közértből, vagy kirabolhatod a szomszéd öregasszonyt, mert neked nem fussa az ő aranyláncára.

Senkiházi tolvaj vagy.

2019. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Pedig ha már 120 ezerért dolgoztatott a munkáltatód,ami semmire sem elég,legalább azt a 7000 forintot állhatta volna.A munkáltatók nagy része csak a saját érdekeit nézi,nem érdekli őket hogy neked nem lesz nyugdíjad vagy éhenhalsz,a lényeg hogy végezd el a munkád és ne elégedetlenkedj,maradj csöndben.
2019. ápr. 22. 09:38
 9/55 anonim ***** válasza:
88%

Te lennél az első, aki hőbörögne, ha nem kapna fizetést...


Amúgy, a bliccelok jegyét a fizető itasok fizetik, meg miattuk nincs pénz karbantartásra

2019. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Szerintem a bliccelő,a bolti tolvaj,meg a szomszéd néni kirablója nem vehető egy kalap alá.
2019. ápr. 22. 09:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!