Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy buszon amin sokan vannak,...

Egy buszon amin sokan vannak, hol zavaróbb ha megáll valaki, a folyosón vagy az ajtóban?

Figyelt kérdés

Ajtóban úgy értem, hogy engedi leszállni a leszállókat, összehúzza magát amikor szállnak le hogy elférjenek mellette. Folyosón áll meg, akkor viszont mindenkinek át kell rajta mászni, aki le akar szállni, és keskeny a folyosó amúgy is. Hol a legjobb megállni, ha nincs már ülőhely?

Helyközi buszokra gondolok nem helyijáratosakra


2019. ápr. 25. 19:40
 1/4 anonim válasza:
ha más nincs hely mindig leghátra kell menni..és az nem a busz közepét jelenti.hátul is ugyan úgy vannak jelző gombok...ha le akar vki szállni megnyomja és odaszól az előtte levőnek, szól, hogy engedjék előre az ajtóhoz..az előtte levő szintén szól, hogy lenne leszálló..ha nem tudják maguk mellett elengedni akkor leszállnak ők is és majd vissza...a busz nem fogja őket otthagyni..
2019. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Alapvetően az állóhelyes részre kell állni és nincs gond. Én tömött járatokon mindig úgy szállok fel, hogy lehetőleg utolsó legyek és így az ajtóban állva mindig kényelmesen el tudom engedni a le- vagy felszállókat. De ha nincs akkora tömeg, akklr minél távolabb helyezkedek az ajtótól, így kisebb eséllyel leszek útban.
2019. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenhol rossz, de talán a folyosó a legrosszabb.
2019. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A folyosón nehezebb kikerülni az embert.

Én igyekszem ajtóban megállni és ha valaki le akar szállni, én is lelépek, hogy elférjen. Sokszor a folyosón állók is ezt teszik nálunk. Mondjuk vicces, amikor leszáll a fél busz és csak három ember marad lent. De lényegesen kényelmesebb mindenkinek, mint hogy az egy embernyi folyosón nyomja át magát két ember…

(DAKK 5002-es vonal, Szeged-Sándorfalva-Szeged)

2019. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!