Mi volt a DVM1?

Figyelt kérdés
Ugye a Ganz esetében a mozdonyokat DHM és DVM jelöléssel látták el erőátviteltől függően. Viszont míg DHM 1 létezik addig DVM 1-ről nem hallani semmit csak DVM 2-ről ami ugye az M44-es. Valaki esetleg nem tud valami infót hogy mi volt a DVM 1 mert hiába kutatok nem találok semmit sem róla.

2019. máj. 3. 05:01
 1/5 mantis religiosa ***** válasza:
53%
Készült egy prototípus, aminek M42 volt a sorozat jele. Különböző okok miatt nem lett belőle sorozatgyártás, sokáig le is volt állítva. Végül a GYSEV vásárolta meg kB. 20 éve, és jó ideig használta is. Hogy most mi van vele azt én sem tudom.
2019. máj. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló a DVM-14 típusról írt.


DVM-1 típusjelzés ("dízel-villamos mozdony 1. típus") nem került kiadásra. Mégpedig azért, mert az 1929-ben a Szegedi Gazdasági Vasút részére legyártott 4 darab mozdony DEM-1 ("dízel-elektromos mozdony 1. típus") típusjellel került legyártásra. Ez pedig a hiányzó DVM-1 korabeli szóhasználat szerinti megfelelője.

2019. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Így máris sikerült infokat találnom róla: [link]

2019. máj. 3. 14:12
 4/5 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Igen, közben utána néztem, én emlékeztem rosszul. De legalább már én is tudom. :-)
2019. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
M42-es megy, tavaly novemberben fényképeztem is Sopronban :)
2019. máj. 3. 19:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!