Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest - Nyíregyháza viszony...

Budapest - Nyíregyháza viszonylatban érdemes lenne kipróbálni a vonatpótlót?

Figyelt kérdés

Régen mindig a keletiből mentem, de mióta vágányzár van, a Nyugatira vagyok kényszerülve. Szinte mindig van valami probléma, 15-20 perces késés átlagban, a Keleti felé szerintem sokkal megbízhatóbban járnak a vonatok.

Most nézem a MÁV oldalán, hogy a keletis pótlóbuszozás kemény 9 perccel hosszabb a nyugatis szopásnál menetrend szerint. Viszont cserébe sokkal kényelmesebben utazhatok, mert gondolom a Hatvan - Nyíregyháza IC-k még a szokásosnál is kihasználatlanabbak, a pótlóbuszokon meg mindenkinek van ülőhelye.

Szerintetek megéri pótlóbuszozni? Mert ha még egyszer 20 percet állunk Kabánál én felvágom az ereim...


2019. máj. 5. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem leírtad a választ. Én Szeged felé pótlóbuszoztam párszor (Kecskemét-Kiskunfélegyháza, Kiskunfélegyháza-Szeged), soha nem volt probléma, hely mindig volt (hibrid IC), és a menetrendet is tudta tartani a busz is. IC-forgalomban szerintem nem gáz a pótlóbusz.
2019. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, figyelted-e az elmúlt napok híreit. Az M3-as érintett szakaszán két, komoly dugókat okozó incidens is volt, az egyik mellesleg pont a Kaba környéki felfordulással egy időben.


Az biztos, hogy kényelmesebben tudsz utazni Hatvanon át, hiszen sokakat eltántorít az àtszállás, de azért van benne egy olyan kockázat, hogy ha késik a busz, az IC-t elküldik Hatvanból nélküled.

2019. máj. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én biztos vagyok benne, hogy az IC bevárja a buszt.

Kedd délután 1-kor csak nem fog beállni az M3-as.

2019. máj. 6. 08:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, természetesen az esetek többségében gond nélkül működik a dolog. De ha gond van, akkor kiszolgáltatottabb vagy egy kisvállalkozás egy szem buszán ücsörögve a teljes pályazár miatt álló autópályán, mint a Start vonatán a pusztában. És nem fogják a busz késése miatt borítani fél Kelet-Magyarország menetrendjét, ezt ne is vàrd.
2019. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mert ha még egyszer 20 percet állunk Kabánál én felvágom az ereim..."


Húú de durva b..meg. Felénk a 20 perces várakozást torlódásnak hívják.

2019. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Múltkor 45-öt álltunk, nem 20-at :D

Általában ilyen 10-15 perces késéssel megússzuk.

2019. máj. 6. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már egy ideje vonatpótlózom és az a tapasztalatom, hogy a busz a Keletitől kb. 40 perccel hamarabb ott szokott lenni Hatvanban, mint ahogy onnan indulna a vonat. Visszafelé pedig hiába írja pl. 10:08-ra az érkezést, már 9:40-re ott szokott lenni.
2019. máj. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na a következőt csináltam:

- Budapest-Nyíregyháza: Nyugatiból, végig, kivételesen 0 perc késéssel, nem voltak túl sokan

- Nyíregyháza-Budapest: Vonatozás Hatvanig (szinte üres), utána vonatpótló, ami negyed órával előbb ért be a kiírtnál és talán még kényelmesebb is volt, mint a vonat.

2019. máj. 9. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!