Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet-e úgy használni egy...

Lehet-e úgy használni egy vasúti bérletet, hogy "A" pontból "D" pontba megy vele valaki reggel "B" pont érintésével, s késő délután "D" pontból "C" pont érintésével megy haza az "A" pontba?

Figyelt kérdés
Eléggé trágya a vasúti menetrend. Így reggel pusztaszabolcsi átszállással lenne érdemes eljutni a Délibe, míg hazafelé jövet székesfehérvári átszállással érné meg hazamenni. Lehet 1 darab olyan bérletet vásárolni a MÁV-tól, amivel két vonalon lehet haladni A-ból D-be (s amiben két átszállási pont van engedélyezve [B és C])? Ha igen, akkor lenne-e árváltozás a bérletben az olyan bérletekhez képest, amikben csak 1 átszállási pont van?

2019. máj. 6. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az lenne logikus, hogy ha megveszed a hosszabbik viszonylatra, akkor az a rövidebbre is érvényes. Bár a vasút ás a logika sokszor köszönőviszonyban sincsenek...
2019. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Az a probléma, hogy 2 külön vonalról van szó.

Egy vasúti bérlet A és B pont között korlátlan utazást biztosít 1 meghatározott vonalon.


Max 2 külön bérlettel tudnád szerintem megoldani, ami nem érné meg.


Illetve van még egy lehetőség, de az csak akkor érné meg ha teljes árú bérletet vásárolsz és a munkáltató nem téríti.

Start Klub Bónusz kártya:

Fél évre: 150.000 Ft

Egy évre: 250.000 Ft

2019. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem semmi trágyaság nincs benne

De érthetően leírnád melyik az a trágya település vagy is honnan hova szeretnél utazni akkor valószínűleg a pénztáros tudna privátban is válaszolni....

2019. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

#1

A válasz ésszerű, de én kikérném a MÁV véleményét is. Gondolom a kérdező a Szfvár-Pusztaszabolcs vonal valamelyik állomásáról utazik Pestre, és mivel a mellékvonalon ritkábban járnak a vonatok reggel, vagy du nem akar órákat várni a csatlakozásra

2019. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3: Zichyújfalu
2020. okt. 8. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem lehet, ahogy buszbérletet is. Ha a hosszabb útra szól a bérleted, az érvényes a rövidebb útra is
2020. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!