Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a repülőgépeken 2 pilóta...

Ha a repülőgépeken 2 pilóta van, a vonatokon miért nincs két vonat vezető?

Figyelt kérdés

Repülő: pilóta, másodpilóta


Vonat: 1 vezető


Mindkettő zárt fülkében végzi a munkáját.

A repülőn át tudja venni a másodpilóta a gép vezetését ha a kapitány valamilyen oknál fogva alkalmatlanná válik rá (pl infarktus, stb).


A vonatokon miért nincs ilyen?


2019. máj. 14. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
A vonatokon a kalauz vagy egyik utas meghúzza a vészféket ha a mozdonyvezetővel történne valami.
2019. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem kell.

A vonatokon ott az éberségjelző, ha nem reagál a vezető a jelzésre, az automatika magállítja a vonatot. Ha meghalad egy tilos jelzőt, a vonatbefolyásoló berendezés szintén megállítja a vonatot.


Komoly volt a kérdés? A vonat kötött pályás, sem oldalkormány, sem magassági kormány nincs, navigálni sem kell, jóval egyszerűbb és kevesebb a teendője egy mozdonyvezetőnek, mint egy pilótának.

2019. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

A gépeken különféle biztonsági berendezés van, az egyik ilyen az éberségre ügyel. Meglehetősen sűrűn megszólal egy hangjelzés, amire a masiniszta megnyom egy gombot. Ha ez elmarad, akkor automatikusan vészfékez a mozdony.

Van olyan megoldás is, ahol egy pedált kell folyamatosan nyomnia. Ha meghal, elveszti az eszméletét a láb súlya nem elég a benyomásához.


A repülőkön sem azért kell kettő pilóta, mert mi van, ha baj történik, hanem a feladatok sokasága igényli, még a nagyon robotizált gépeknél is.

Vannak együléses gépek is, illetve olyan légi jármű is, ahol 3 ember szükséges egyszerre.

2019. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként nagyon régen volt ilyen: a mozdonyvezető mellett, aki a gépet kezelte, volt egy vonatvezető is, aki az egész szerelvényért felelt, az utasokért is.

Az ő szerepét ma a vezető jegyvizsgáló vette át.

Ha elromlik a biztosító berendezés, akkor felszáll a vezér mellé, és ellenőrzi a munkáját, mint a régi időkben. Minden jelzőt hangosan bemondanak, hogy egyformán látták-e, az állomáson a menesztést is megerősítik.

2019. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 D. Brasco ***** válasza:
92%

El nem tudom képzelni mi az a helyzet amit egy darab mozdonyvezető ne tudna megoldani menet közben?!Ráadásul egy kötött pályás földfelszínen közlekedő járműnél!

Azt sem tudom elképzelni neked hogyan sikerült pont ezt a két dolgot mint a repülés meg a vonat összehasonlitani tekintve hogy olyan messze allnak egymastol mint a tengeralattjáró meg a terasz.

2019. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, azt vágod, hogy a repülő a levegőben közlekedik?
2019. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem én. De pl ha a vonat vezetővel is valami gond van, és senki nem néz rá, ki állítja meg a szerelvényt?!

A dolgokat amiket leírtatok nem tudtam, azért kérdeztem rá. Ma is bővült a tudásom, és mentek a zöld kezek. Köszönöm a válaszokat.

2019. máj. 14. 14:45
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Barátom, úgy látom nyaktól felfelé alapvető gondok vannak.

Ezt írtad:

"Értem én. De pl ha a vonat vezetővel is valami gond van, és senki nem néz rá, ki állítja meg a szerelvényt?!"


Miközben már a második válaszban világosan leírtam, hogy:

"A vonatokon ott az éberségjelző, ha nem reagál a vezető a jelzésre, az automatika magállítja a vonatot. Ha meghalad egy tilos jelzőt, a vonatbefolyásoló berendezés szintén megállítja a vonatot."


Olvasod és érted is a válaszokat, vagy csak úgy random irogatsz?

2019. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
8-as! Nem olvastad végig?
2019. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem sem olvasta végig. De azért köszönöm mindenkinek.
2019. máj. 14. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!