Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten az a bérlet,...

Budapesten az a bérlet, amivel a metrót, villamost, buszt is igénybe tudom venni, az tényleg csak 3540 Ft-ba kerül az egyetemistáknak?

Figyelt kérdés
Szeptembertől Pesten leszek egyetemista, és már elkezdtem nézegetni a tömegközlekedési árakat. Olyan 10.000 Ft-ra számítottam, de a BKK oldalát tekintve egy olyat találtam, hogy a felsőoktatásban résztvevő diákoknak a havi bérlet 3540 Ft-ba kerül. Ez tényleg így van? Ezt minden tömegközlekedési eszközre érvényes?

2019. máj. 15. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Sajátos a gondolkodásod.


A BKK hivatalos adatai felől kétségeid vannak, és egy névtelen weboldalnak hinnél?


Ha azt írjuk, naponta ennyi, vagy évente, akkor mit tennél?

2019. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Igen, tényleg így van. És ott van, hogy mire jó:

[link]

Csak pár extrémebb dologra nem jó, pl. hajó, libegő.

2019. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Igen, annyi, mivel a teljesárú bérlet a tízezer.


Ne csodálkozzatok, hogy nem hiszi el, vidéken az kerül a tetvedék mávnál/volánnál havi 25-35 ezerbe, hogy kigyalogolj a 8 km-re lévő legközelebbi megállóig, várjál 5 órát a következő járműre, ami naponta 3-szor fordul, abból 1-szer random kimarad, 1-szer másfél órát késik, utána az ellenvonat késik, és elmenj vele a harmadik faluba másfél óra zötykölődéssel az első világháború óta hozzá nem nyúltak hullámzó, csálé sínen hússzal. Utána gyalogolj másik 5 km-t. De ha te netán egy magállóval tovább mennél, vagy a másik irányba mennél, netán a másik vonalon mennél a szomszéd faluba, akkor már semmire nem jó a bérleted, mert csak arra az egy szál büdös nagy semmire szól 25-35 ezerért. Ehhez képest a BKV-nál egy félmegyényi területen orrba-szájba utazgathatsz ezernyi vonalon percenként járó buszokkal szaros párezer forintért... Tényleg hihetetlen luxus, pazar és fényűzés, az ember azt gondolná, lehagytak egy nullát, nem, kettőt!

2019. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, a 3. jól összefoglalta, ezért voltam én is hitetlen, mert vidéken tizede ennyi szolgáltatás kerül többször ennyibe. Elhittem én az oldalnak, de féltem, hogy az nem vonatkozik minden járműre. Igen, írta a vonalakat, de mivel nem vagyok jártas Pesten, nem voltam benne biztos, hogy ez az, amire én gondolok. De ezek szerint ez, most boldogabb lettem, hogy ilyen olcsó :D

2019. máj. 15. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sőt 90 Ft-tal olcsóbb, mint írtad, mert csak 3450 Ft.


Budapest határán belül szinte mindenre érvényes:

kék buszra, villamosra, trolira, metróra, hévre, fogaskerekűre, éjszakai buszra, helyközi volánbuszra, vonatra és munkanapokon a BKK-s hajókra.

Viszont nem érvényes pl. a reptéri buszra (100E), siklóra, libegőre, gyermekvasútra, helyjegyes vonatokra, távolsági buszokra.

2019. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2: Hajóra is jó hétköznap.
2019. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!