Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Többet használnád a tömegközle...

Többet használnád a tömegközlekedést, ha az e-jegy rendszerrel együtt pontgyűjtés is lenne?

Figyelt kérdés

Minél többet utazol, annál több pontod gyűlik össze, a fix (nem buszon lévő) jegykezelő automaták lennének a "check pointok", és valami jutalmazó rendszer alapján kapsz valami értékesebb ajándékot. Műszaki kütyüt, akármit.

Egyszerű, NFC-s érintéses módon, egyúttal a jegykezeléssel érvényesítéssel együtt számolná a pontjaidat is.


Motiválna a tömegközlekedés használatára?



2019. máj. 22. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Aha, életszerű...
2019. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Csak azzal lehetne motiválni, ha a buszok (nálunk csak busz van) tiszták lennének, nem késnének, és normális menetrend lenne. Pl. nem úgy járnak, hogy 5 percen belül jön egymás után 3 busz, és utána 20 percig pedig semmi. Pontgyűjtés, ilyen-olyan kedvezményes kártyák más helyeken sem motiválnak.
2019. máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Ha lenne időalapú jegy máris nem bliccelnék (most is így használom a vonaljegyet, egy A-ból B-be utazás egy jegy, átszállástól függetlenül).
2019. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Motiválna, ha

- visszaállítanák a humán kasszákat (pl. az elmúlt 3 hónapban 2-szer is gond volt az automatás vásárlással)

- az idő alapú jegy nagyon tetszene

- a jegyellenőrzés rendszerét is át kellene gondolni. Épp tegnapelőtt egy 20 perces úton 3-szor kellett előkotornom a bérletemet. (Bejáratnál, peronon és kijáratnál is ellenőriztek.)

- bizonyos vonalakon sűrűbb járatok

- új vonalak bevezetése

- buszsávok kiterjesztése

2019. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a törzsutasok toborzásával hiszek. Ha egyszer eldöntötted, hogy bérletes utas leszel, màr nemigen fogsz autókázni. Ezért lenne fontos a negyedéves-féléves-éves bérletek még progresszívabb árcsökkentése (most kb 10 százalékkal olcsóbban utazik az éves bérletet váltó utas, mint a havibérletes, ez elég kevés) és további kedvezmények kapcsolása ezekhez a hosszú ervenytartamu bérletekhez.
2019. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Négyes válaszoló jól összefoglalta. Azokon kívül engem több P+R parkoló is nagyban motiválna.
2019. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én is azért nem veszek éves bérletet, mert gyakorlatilag semmi kedvezmény rá. Ha kimarad 1-1 hónap, akkor már jobban jövök ki.
2019. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tényleg csak kíváncsiság: mitől lenne jó egy időalapú jegy? Ha a dugóban ücsörögsz a buszon, vagy egy baleset miatt több a menetidő 20 perccel, akkor az kinek jó, hogy többet fizet érte? Mert hogy erre a BKK vis maior-ként fog hivatkozni (jogosan), az 1000%, és nem fog visszatéríteni semmit.
2019. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

3 metrómegálló = 5 perc menetidő.

De máskor is van, hogy csak pár perceket utazom (most, hogy van bérletem). De amikor nem volt bérletem, sokszor inkább gyalogoltam vagy autóztam (értsd. kb. 1 évig elég volt egy 10-es gyűjtőjegy).

2019. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8 nem is úgy működik egy időalapú jegy, hogy ha lejár azonnal büntetnek. Ha időben megkezded az utazást akkor azt befejezheted akkor is, ha közben a jegy lejár. Ez a mostani napi, háromnapos, stb. jeggyel is így van.
2019. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!