Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tegyek, ha távolsági...

Mit tegyek, ha távolsági buszon jön rám a hasmenés?

Figyelt kérdés

Sokat utazom busszal, kb 2 órás az út. IBS-em van, ami kezelünk is. De ez még nem rég óta tart, és sokszor tör rám hasmenés, akár a semmiből is.


Mit lehet tenni, ha ez éppen a buszon történik? Megállna a sofőr az autópályán? Kinyitja a wct? :/


(kérlek, ne azt írjátok, hogy fossam össze magam vagy az ülést :D)


2019. jún. 5. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

a pályán egészen biztosan nem áll meg,mert nem állhat meg,de a kövi pihenőnél igen.

Volt már olyan,nem a pályán,hanem főút és erdős rész,hogy egy srác előre ment a busz megállt az meg szaladt a fák közé, a sofőr hátra kiabált,hogy egy pillanat és megyünk is tovább.

2019. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs késésben akkor van, hogy rendes a sofőr és megáll egy pihenőnél, de alapvetően nem szeretik. Próbáld meg kibírni vagy ha lehetséges vasúton tedd meg az út nagy részét.
2019. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Felnőtt pelenka legrosszabb esetben, ha ennyire váratlan a történet.
2019. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Felnőtt pelenka. Ha a semmiből tör rád a hasmenés, akkor nem is biztos, hogy a sofőrnek lenne ideje megállni, vagy egyáltalán megvan a hajlandóság és a lehetőség, melyek már önmagában is elég ritkán teljesülnek távolsági busz esetében.


Ha nem akarsz pelenkát húzni és a busz sem áll meg, akkor minden vicc nélkül mondom neked, hogy menj le a középső/hátsó ajtó lépcsőfeljárónak az aljába, és foss oda... jobb mintha a gatyádba vagy magad alá csinálnád.

2019. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szoktak a Volánosok megállni, mert tartaniuk kell a menetidőt, max. ha tényleg vmi vészhelyzet van. Bár ha megáll egy benzinkútnál 10 percre, még mindig jobb, mintha szétfosod a buszt, aztán állhatnak neki takarítani.
2019. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egyértelművé teszed, mi a megállás helyett a másik opció, akkor a megállást választják. De forgalombiztonsági okokból ez nem az autópálya leállósávja vagy a hegyi szerpentin lesz, hanem egy közeli megálló vagy pihenőhely. Én is inkább a vonatot próbálnám, ha opció.
2019. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1: igen, úgy gondoltam, hogy egy pihenőnél. Végül is abból sok van a pályán.

2: eddig vonattal jártam, de felújítás miatt most az út több mint felét vonatpotló busszal kell megtenni, így nem sokkal lennék előrébb :c

3, 4: gondoltam már erre is, de nem tudom, félek, hogy az ilyen nagy buggyos, és átlátszik a nadrágon :D Bár tény és való, hogy inkább az látszódjon át, mint a fos. Meg az ajtós lehetőség is jobb, mintha naciba menne.

5: ezért izgulok is, mert szinte mindig van dugó, és késni is szokott a busz, aztán ha tegyük fel megáll, de nem vár meg... :o

6: végül is valóban talán megáll inkább, mint hogy takarítani kelljen, de nem tudom. :/ sajnos a vonat nem igazán opció most :/


Nagyon köszönöm a válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2019. jún. 5. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ne haragudjon, IBS-em van, meg tudnánk állni egy percre a következő megállónál?"


Mondjuk ha ott éppen nincs WC, akkor nem tudom mit csinálsz. Nem lehet bevenni valami gyógyszert erre a betegségre, hogy legalább az 1-2 órás út alatt ne jöjjön rád?

2019. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De, szokott lenni nálam hasfogó gyógyszer, lopedium vagy imodium. Ebből be szoktam venni, de nem akarok mindig, mert félek, hogy még jobban tönkreteszem a bélrendszerem :c vagy hogy hozzászokik a szervezetem és majd nem hat, na akkor aztán bajba lennék. Próbálom legyőzni fejben, de ugye már csak az ettől való izgulástól is rámjöhet:D járok szakemberhez, csak még nem túl régóta, szóval egyelőre nem igazán segített sokat, de remélem majd fog. Köszönöm a te válaszodat is!
2019. jún. 7. 09:23
 10/11 anonim válasza:
73%
Nekem ez a rém álmom:/ hogy a buszon jön rám a hasmenés! Tegyél be egy TENA betétet az jó nagy,de nem olyan buggyos mint a pelenka. De ha mondod a söfőrnek mi a baj,biztos még áll. Vegyél be előtte lopediumot,az a biztos! Ne félj,nem lesz tőle semmi bajod,én is sokszor alkalmazzon sajnos,buszos út előtt muszáj.
2019. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!