Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A barátnőm nem nálam lakik...

Babala67 kérdése:

A barátnőm nem nálam lakik hanem egy mellettem lèvő városban vehet busz bèrletet hogy hozzám kitudjon legálisan jönni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 8. 06:43
 1/6 anonim válasza:
87%
Nem, az utazás illegális, 2 év börtön
2019. jún. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

A kérdés hiányosan lett feltéve szerintem. A kérdező gondolom diákbérletre gondolt, mivel felnőtt bérletet simán vehetne a barátnő.


Diákbérlet csak az iskola és a lakhely közötti viszonylatra váltható, tehát kedvezményes bérletet nem vehet, hacsak nem abban a városban van az iskola, ahol a kérdező is lakik... esetleg ha a kérdezőnél átszállási lehetőség van... de az már túl átlátszó lenne.

2019. jún. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
97%

Nekem a páromnal van az ideiglenes lakcimem, így a suli és közte vettem diakbérletet, ami nálam pont szerencsés, mert így, ahogy én lakom pont a közepén van.

Állandó lakcím - iskola

Ideiglenes lakcím - iskola

Mind a két opció legális, tapasztalat

2019. jún. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Diàkot nem azt csak az iskolàba jàràshoz vehet. Felnött bérletet viszont vehet. Ahova csak akar.
2019. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Igen, biztosan vehet bérletet, legalábbis teljes árút.

De egyébként bérlet nélkül is mehet legálisan. Pl. jeggyel vagy gyalog, biciklivel, autóval. Ezek mind legális formái a közlekedésnek.

2019. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Na jó de lehet, hogy háziőrizetben van.


Miért nem lehet egy kérdést értelmesen feltenni?

2019. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!