Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jó, ahogy van...

Benczra kérdése:

Szerintetek jó, ahogy van most a budapesti trolibuszvonal-hálózat?

Figyelt kérdés
Ti elégedettek vagytok a trolibuszvonal-hálózat (budapesti) mostani helyzetével, vagy átalakítanátok? Ha igen, akkor kíváncsi lennék a ti gondolataitokra.

2019. júl. 5. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én személy szerint soha nem láttam különösebb hasznát a rövid állomásközök miatt, de mondjuk úgy, hogy a helyi igényekhez igazodott. Ha már kiépítik a felsővezetékeket, akkor egy busz és villamos közti átmenetnek kéne lennie, ami kicsit rövidebb menetidővel képes haladni, ehhez képest általánosságban amolyan belvárosi totyogó járatok. A metróvonalak felett vagy azokkal pont párhuzamosan fut több vonal is, aminek az én utazásaimhoz kevés az értelme (vagyis de, ha metrót kell pótolni, akkor király lenne), de a budapesti nyugdíjasok gondolom imádják.
2019. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hiányos, a troli inkább jó hosszú vonalakra való. Talán már nem trendi trolihálózatba fektetni, úgyhogy jól van ez így.
2019. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Molyember ***** válasza:
Fogalmam sincs a témáról, de gyerekként imádtam a régi trolik süppedős ülését, meg hogy folyanatosan kattogott. Két napja utaztam egy új trolin, de az már nem olyan. :(
2019. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jó, mert elég sok benne a majdnem megoldott kapcsolat. A 82-es nyilván el kellene érje a Mexikói utat, ahogyan a 83-as is elérhetné Kőbánya alsót. A 72/73-as is egy megallora ér véget a Deák tértől - azaz pont nem éri el a város kelet-nyugati tengelyét. Volna mit fejleszteni rajta.
2019. júl. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Lehetne fejleszteni, de szerintem már nincs értelme bővíteni, mert az elektromos buszok egyesíteni fogják a troli és az autóbusz előnyeit (környezetkímélés, mobilitás)

1-es: ahol már akkora utazási igény van, hogy elkülönített pálya kell neki, oda meg akkor már érdemesebb villamost csinálni. Teljes tévút ehelyett egymás seggébe küldeni a buszokat, ha nem muszáj.

2019. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy az előttem szóló írta, már csak elektromos buszokat kellene venni a trolibuszok helyett. Azokra is csak a Városligetben lenne feltétlenül szükség, más helyen nem olyan nagy gond egy kis pöfögés.
2019. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!