Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miskolcon lehetséges lenne...

Miskolcon lehetséges lenne egy több vonalas metró?

Figyelt kérdés
A várost lényegében 2-3 metró vonallal teljesen le lehetne fedni. Igaz van villamos, de a legtöbb metróval rendelkezőben van. Ez nyilván fikció, de ha lenme rá hajlandóság és forrás, akkor szerintetek fenttartható lenne a "miskolci metró"?
2019. júl. 23. 12:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem egy kisebb népességű (tudom hogy nem csak ez számít) város rendelkezik metróval.
2019. júl. 23. 12:12
 2/6 anonim ***** válasza:
Hmm, de hol làtsz te ott metrónyi utasforgalmat? Még a város hossztengelyèn is bőven elég a villamos kapacitása, honnan lenne utas egy jóval komolyabb költségű metróra?
2019. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Budapesten a négyes metrón se túl gyakori a tömeg, illetve a villamosokom se mindig van. Ahogyan itt is vannak olyan időszakok, amikor a villamosra nem lehet felférni. Pluszban, ha lenne metró, szerintem többen választanák a tömegközlekedést. Már csak a gyorsasága miatt is.
2019. júl. 23. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hozzá kell tenni, hogy az M4-es metró nem is a legfontosabb beruházás volt, de tegyük fel ha lenne Miskolcon metró. 2009-ben a Wikipédia szerint 40 ezer fő volt a napi forgalom az egész villamos hálózaton.

Míg a budapesti M1-es metró napi forgalma eléri a 100 ezer főt, pedig az majdhogynem egy föld alá dugott villamos.

Ezek miatt szerintem nem érné meg metrót fenntartani Miskolcon. Szerintem még Debrecenben sem lenne elég utas hozzá.

2019. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az M4-es metróról mindig is tudni lehetett, hogy nem egy ésszerű megtérülési idejű beruházás. Na, ilyet NEM kène Miskolcon is csinálni.


10 000 fő/csúcsóra/iránytól érdemes teljesen elkülönített pályájú infrát építeni, ráadásul ennek az utasáramlásnak célszerű több kilomèteren át fennáll i - ettől Miskolc nagyon messze van.

2019. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hévetek, nagyon hamar lehet :D
2019. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!