Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki a...

Hogyan deríthetném ki a pontjaimat, hogy ki derüljön, tovább tanulhatok-e egyáltalán majd valamikor a jövőben?

Figyelt kérdés

A minap elgondolkodtam azon, hogy majd levelezőn továbbtanulnék valamilyen szakon (főiskola vagy esetleg egyetem), de sajnos a felvi.hu pontkalkulátorával nem tudom kiszámolni a pontjaimat, mert ugye kéri az ötödik választott érettségi tantárgyat, de nekem az nincsen, mert szakma utáni két éves nappali felnőttképzésben vettem részt.

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy én így elmehetek egyáltalán továbbtanulni, ill. hogyan deríthetném ki a pontjaimat? Esetleg volt valaki már így? Lehet, hogy egy újabb vizsgát kell majd tennem valamilyen természettudomány tantárgyból?



2019. júl. 26. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szükséges az 5 érettségi tárgy, de nem muszáj természettudományosnak lenni. Azonban jövőre már a nyelvvizsga és emelt érettségi is kötelező.
2019. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van 5. tantárgy, az pedig a szakmai amiből kötelező volt.
2019. júl. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kaptál érettségibizonyítványt, akkor az szerintem azt jelenti, hogy szerepel benne 5 tárgy; tehát legalább 5 tárgy, mert anélkül ki se állíthatnák. Érettségizni mindig öt tárgyból kell, és akkor még azon felül amennyit te gondolsz, amennyit még te szeretnél; tehát ha van kék könyves bizonyítványod , akkor van érettségibizonyítványod, akkor mehetsz továbbtanulni. Énszerintem. Mert lehet, hogy érettségi nélkül Foszkra se mehettél volna. Ha van kék könyves bizonyítványod, akkor annak az adatait töltsd fel. Vagy ha valamit nem értesz, akkor szerintem kérdezd meg az Oktatási hivatalban
2019. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!