Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Mert én ezt nem...

Miért van ez? Mert én ezt nem értem. :D

Figyelt kérdés
Az egész világon ez a közoktatási rendszer van és ezt soha sem tudom felfogni.. Miért van az, hogy 14évesen el kell döntened mit akarsz majd dolgozni vagy a szülök épp ráderöltetik. Miért nem lehet az, hogy járjon ki mindenki 11vagy 12 osztályt tanuljon többet az alap tantárgyakból és mikor már 18-19éves lesz akkor már talán van önnáló gondolkodás és a személyisége is kiforr hogy eldöntse melyik irányba tovább. Mert jelenleg az a nagy helyzet elmennek a gyerekek kijárnak egy szakmát jobb esetben de mire már eljutnak oda hogy saját gondolkodásuk van addigra rájönnek hogy amit elvégeztek nekik az nem oké és nem abban szeretnének melózni. Sok helyen pl nálam is az van, hogy a szülők a szakma letétele után elvárják, hogy önnállósodjak és ez szép is meg jó is de ez igy rettentően rossz.

2019. júl. 27. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Van olyan, amit te szeretnél. Gimnázium a neve.
2019. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem igaz, hogy mindenhol ez az oktatási rendszer van, a legjobb példa erre talán Anglia és Amerika, de már a németeknél is más rendszer van, csak hogy ne kelljen messzire mennünk.


Emlékeim szerint a magyar törvényt évekkel ezelőtt módosították és már csak 16 évig tankötelesek a diákok, aztán jött ez a szakgimnáziumos hülyeség, amit megint átszerveztek/átszervereznek és jelen pillanatban olvasni lehet arról is, hogy a teljes OKJ rendszert is átalakítják. Nem tudom mi lesz belőle, majd meglátjuk, de azt látni kell, hogy vannak próbálkozások az oktatási rendszer jobbá tételére, csak egyik rosszabb, mint a másik.


"jelenleg az a nagy helyzet elmennek a gyerekek kijárnak egy szakmát jobb esetben de mire már eljutnak oda hogy saját gondolkodásuk van addigra rájönnek hogy amit elvégeztek nekik az nem oké és nem abban szeretnének melózni"

Nos. Kérlek szépen, ezért kell letenni egy jó érettségit, aztán azzal már úgy képzi át magát az ember, ahogyan akarja. Manapság már annyira felgyorsult a piac, hogy évente szűnnek meg/alakulnak át a szakmák. Aki jó pénzt akar keresni, annak bizony alkalmazkodnia kell ehhez és folyamatosan képeznie magát, hogy ne maradjon le.

2019. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A feltett kérdések jók, többé-kevésbé meg is válaszolták. De felvetődik a kérdés, ha ez a rendszer nem tetszik, akkor milyet szeretnél?


Egyébként a nyolcosztályos gimnáziumokban az van amit leírtál. Viszont be kell látnod, ezt nem kényszerítheted mindenkire rá. Vannak, akik bizony már 14-15 éves korban tudják mi érdekli őket, ha hozzávetőlegesen is.


Másrészt az általad felvetett gondolatot igazából más képzési szintre is átvetíthetjük: sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy sokan 18-19 éves korukban sem tudják eldönteni merre tovább. Ennek részben a gimnázium is okozója, hiszen nem terelgeti, nem orientálja a diákot egyik szakterület felé sem, pusztán általános tudásátadáson alapul.

Aztán egyetemen első félévben jön a pofáraesés, amikor komolyabb szakokon kiszórják a jelentkezők 70%-át.

2019. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!