Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem mind megerdemli

Ezekhez eveket kell tanulni es ennyi evnyi kokemeny tanulasert negerdemlik a doktorit

2019. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
85%
mind megérdemli
2019. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
24%

A jogász semmiképp sem. 5 éves szak, pont úgy mint gyakorlatilag minden más szak is mesterképzést belszámítva.

Sok helyen olvasni jogot hallgatóktól, hogy büszkén viseli a Dr címet, mert megtanult érte, és megérdemli. Ennyi erővel, ha az MSc-ket nézzük, nem megtanult érte egy matematikus, villamosmérnök vagy akár egy programtervező informatikus is? Ugyan már, ő megérdemli, mert megtanult érte..

Egy ismerősöm aki fogorvosit végzett, majd szakvizsgát tett és szájsebész lett (ami +3 év), neki az a véleménye, hogy "ciki" használni a doktor címet, úgy hogy igazából abban is dolgozik amire hivatott, még így is. Sehol sem használja a Dr-t a neve előtt, egyedül személyiben szerepel. Sehol sem említi senkinek, mert szerinte gáz.

Nos, ha már egy szájsebész cikinek tartja a Dr címet, akkor szerintem a telített szakos magasonhordomazorrom jogász bújjon a takaró alá.

2019. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
24%
Orvosoknak mehet, többinek nem.
2019. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 anonim ***** válasza:
93%
Jogasz diplomám van és elvégeztem a közgazdász vez szerv mestert úgy,hogy természetesen megcsináltam a matek mikro statisztika pénzügytan alapszakos tárgyakat is. Ez egy partalan vita mert szerintem aki elvégzi az általad felsorolt képzéseket azt már pont nem érdekli a doktori amúgy is minden kolléga dr. És ahogy irtad ez csupán foglalkozasdoktori.
2019. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%

Engem nem zavar, ha foglalkozásdoktori címet kapnak.

Ez csak egy szép hagyomány, semmi jelentősége, értéke nincs.

2019. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
16%

Én Németországban élek, és az itteni rendszer sokkal jobb. Itt törvényileg betiltották a foglalkozásdoktori címeket, azaz se a jogász, se az orvos nem Dr alapból. És fura, de éppen ezért itt nem is várják el az emberek, hogy az ügyvéd Dr legyen. Itt csak PhD van. Az orvosoknak viszont csináltak egy állítólag könnyített PhD-t, így itt végül is minden orvos Dr, de nem automatikusan kapják a diplomájuk mellé. Szerintem ez így igazságos rendszer.


Magyarországon én azt csinálnám, hogy vagy bevezetném a német rendszert 1:1-ben, vagy pedig szerintem a következőknek járna a doktori cím automatikusan:


- Orvosoknak az orvosi szakvizsga mellé (tehát összesen 9 év tanulás után)

- Klinikai pszichológusoknak a klinikai szakvizsga mellé (tehát összesen 8 év tanulás után)


Másoknak nem adnék, csak külön doktori programra. Semmi nem indokolja, hogy egy jogásznak, gyógyszerésznek, állatorvosnak, államigazgatásosnak miért is járna egy Dr cím a neve elé.


Korábban itt a gyakorin már folyt a témában ádáz vita. Mindenféle érv elhangzott a foglalkozásdoktorik mellett, például hogy emberi életekkel járó felelősséggel járó foglalkozások ezek (aha... és akkor a rendőr, tűzoltó miért nem kap doktori címet?); meg hogy ezek nehéz szakok (hja.. egy Károli jogász szak biztosan nehezebb, mint egy BME gépészmérnök...) stb. stb.


Leginkább azonban kilóg a lóláb: a jelenleg foglalkozásdoktori címmel rendelkezők védelmezik a rendszert, hiszen ők a haszonélvezői; gondolkodni meg nem hajlandók.


Amúgy tényleg nincs jelentősége, ma már senki nem használja a doktori címét csak az orvosok és a pojácák.

2019. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
27%
7-esnél a pont, 5 éves egyetem után egyik sem érdemli meg. Nyavalyoghatnak, hogy nehéz a jog, de miért, a gépészmérnöki, vagy a biológus nem az?
2019. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
15%
Hat a jogász szerintem se erdemli meg. Egy gepeszmernoknek akkor miert kell külön doktori kepzesre menni egy alapszak es egy mesterképzés utan ami önmagában 11 felev ( szerencses esetben) es ehhez jon meg a Phd utana..
2019. júl. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
76%

Lehet,hogy nektek ez új infó de a jogászok is szakvizsgaznak 3 év gyakorlat után kb. 1 év alatt van meg a jogi szakvizsga. A nélkül a diploma nem sokat ér. Ma már elve olyan helyre is nehéz bekerulni, ahol szakvizsgara jogosító gyakorlatot szerezhetsz,mivel már a jogi előadó bejegyzése is kötelező az ügyvédi kamaranal. Illetve be fogjak vezetni az ügyvédek és jogtanacsosok esetén egy kötelező tovabbképzési rendszert. A jog és az orvosi is teljesen más szint mint a mérnökök stb. Ezzel együtt nincs jelentősége a foglalkozasdoktorinak a 90-es években volt róla szó, hogy eltörlik de akkor még a tudomanyos doktori is más volt meg alig volt diplomás mert akkor

még csak kb. Az érettségizők 10%-a ment egyetemre és nem volt ilyen sok minimum ponthatarral felvett és újra felvételizo mérnök. Igaz a 90es évek gazdasagi helyzetében nem is volt népszerű a mérnöki szak. De ez is relatív mert most meg a jogász képzésre is felvesznek bárkit.Sajnos eléggé alacsony színvonalú a mai magyar felsőoktatás egésze. Véleményem szerint a bolognai rendszer bevezetesekor lehetett volna eltörolni a jogasz foglalkozasdoktorit, mivel 2006-tol már csak jogi képzés van előtte állam es jogtudományi doktori volt. És ehelyett bevezeték az allamtudomanyi doktort is. Talan jobb megoldás lenne, ha csak szakvizsga után lenne a jogasz doktor. De összesegeben nincs jelentősége mert a jogászok többsége amugy sem hasznalja. És azt, hogy a jogász mennyit ér adott helyzetben, nos kérdezd meg a Kenderesit, hogy most egy jó ügyvédet szeretne vagy inkább egy gépészmérnökot...

2019. júl. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!