Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a kémia vagy a...

Szerintetek a kémia vagy a fizika emelt érettségi jobb?

Figyelt kérdés
Gyógyszerész szeretnék lenni és igazából az nem számít,hogy melyik hasznosabb később ott - tudom, hogy kémia jobb lenne - ,mivel biológia-kémia-fizika szakos vagyok, mindegyiket emelt óraszámban tanulom. A logikus gondolkodásom jobb, magolni kevésbé tudok, de rá tudom magam venni. Melyiket javasolnátok?

2019. júl. 29. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fizika. Az osztályban jó fizikások nálunk 85-100% fizika emeltet írtak, a jó kémiások 50-90%os kémia emeltet.


Viszont MINDENKÉPPEN töltsél ki mondjuk 2-2 feladatsort és nézd meg a megoldásokat is, és az alapján dönts.

2019. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Minden képen a kémiát ! Lehet,hogy fizikával bekerülsz de legtöbb tantárgy kémiára épül ! Én jó kémiával jöttem de így is nagyon nehéz ! ( Semmelweis Gyógyszerészeti kar )
2019. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor gyere fizikával, ha a kémiát is megtanulod emelt szinten, tehát hogy egy kémia emeltet is meg tudj írni mondjuk 75%-ra legalább. Én is azt vettem észre a környezetemben, hogy a fizika emeltek jobban sikerülnek, a bekerülési esélyeid azzal talán jobbak. De egyetemen egy gyengébb kémiával igencsak nehéz dolgod lenne már az első félévben is. Még akkor is, ha most tagozatos vagy, mivel ahhoz, hogy jól tudd a kémiát, mellé kell állni elég rendesen. És itt meglátásom szerint az egyetem előtti 1-2 év kritikus.
2019. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!