Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jelöltök meg egy szakot...

Miért jelöltök meg egy szakot pótfelvételin és általános eljárásban nem?

Figyelt kérdés

Kérdésem azokhoz szól, akik valamiért nem jelentkeztek általános eljárásban sehova, vagy a megjelölt szakokra nem vették fel. Amit most megjelöltök helyet azt eredetileg miért nem jelöltétek meg? Mi változott?


Kíváncsi vagyok a válaszokra, hiszen pótfelvételin ugye már nem lehet alacsonyabb a ponthatár mint az általános eljárásban, csak azzal megegyező vagy magasabb. Vagyis nehezebb második körben bejutni.


A válaszokat előre is köszönöm, illetve sok sikert a felvételhez!



2019. júl. 29. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosikat jelöltem meg az általános eljárásban, de sajnos a kémiám rosszul sikerült, a legalacsonyabb ponthatárról is 3 ponttal lecsúsztam...

Nemzetközi gazdálkodást jelölöm meg most angol nyelven, mert ez az, ami még érdekel és a szakközépiskolai tanulmányaimhoz illeszkedik és úgy gondolom az érdeklődésem miatt könnyen menne és később az orvosi mellett levelezőn be is tudnám fejezni. (Azt sem bánom, ha így egy teljes évet csúszok a nem. gazd.-dal, mert pl. következő szeptembertől csak néhány órát tudok levelezőn is bevállalni az orvosi mellett, de mindenképp szeretném elvégezni, ha már egyszer belekezdek.)


A jókívánságot pedig a többiek nevében is köszönöm! :)

2019. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem májusban jött az ihlet, akkor már lezárult az ált.eljárásra a jelentkezés.
2019. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg az volt a tervem, hogy ha nem jön össze az egyetem, akkor OKJ-s képzésre megyek, ezért nem jelöltem meg a szakomat csak államilag támogatotton. 415 felett lett a ponthatár, ezért nem kerültem be a 370 pontommal. Nagyon csalódott voltam mikor kiderültek az érettségi eredményeim, mert nem akartam OKJ-ra menni. Ezért megváltoztattam a véleményem és beadtam a pótfelvételin fizetősre.
2019. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben felsőfokú szakképzésre jelentkeztem, mert kereken 240 pontom volt.. de közben újraérettségiztem, hogy biztos legyen a felvétel.

Most pedig annyi pontom lett, hogy mehetek alapfokúra, így visszavontam a jelentkezést és pótfelvételizek. Így is úgy is fizetősre megyek, akkor már inkább ezért fizetek.

2019. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!