Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rendszeres szociális támogatás...

Rendszeres szociális támogatást csak állami ösztöndíjas képzési formában lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Az Eltén tanulok, és kollégista vagyok, mert 200 kilométerre található a lakhelyem. Jó érettségit írtam (372 p), de az állami ösztöndíjas ponthatárokat nem sikerült elérnem. Gazdasági szak lévén ez bőven 400 pont fölött volt 2018-ban.

1 év eltelt azóta, és a mindennapi szükségletek (élelmiszer, kolidíj, vonatjegy, egyéb felmerülő költségek pl gyógyszer) felemésztették -az egyébként nem csekély - spórolt pénzem. Tanév közben nem tudok dolgozni, mert minden héten hétfőn zh-t írunk, és eléggé feszített, erős a tempó, tanulni kell hét közben.

Olvastam, hogy van lehetőség Bursa hungarica ösztöndíjat is igényelni, emellé jönne jól a rendszeres szoctám, mivel anyukám egyedüli pénzkereső a (3 fős) családban, nem magas fizetéssel.

A képzést tekintve, nekem ez a szak az egyetlen járható út. Csak ez érdekel, és a diplomával tudnék boldogulni. Sajnos szociális helyzetem erősen indokolja a szoctámot, de ahogy olvasom, formálisan akadályozott, mert nem államis vagyok. Van valami speciális eset, amikor önköltségesek is igényelhetnek rendszeres szoctámot?



2019. júl. 29. 17:36
 1/1 Zawarudo1 ***** válasza:

Szoctámot semmilyen módon nem fogsz kapni önköltségesen.


Amugy meg abban a 372 pontban, gondolom benne van a 40 pont hátrányos helyzet, akkor csak 332 pont. A helyedben megcsinálnék egy emelt érettségit,(+50 pont), és ujrajelentkeznék államira.


Amugy meg A bursa hungaricán kívűl az út a diplomához ösztöndijat tudná ajánlani, csak meg kell csinálnod félévente a mintatanterv minimum 50%át.



Meg persze tanulni kell, a tanulmányi ösztöndijhoz, főleg hogy folyamatosan emelik az összegét.


És persze, amint lerakod a diplomát, irány külföld.

2019. júl. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!