Tanácsok egyetemre?

Figyelt kérdés
Látom most az újonnan felvett hallgatók már kérdezősködnek az egyetemről, így úgy gondoltam én is beszállok. Írnátok (bármilyen egyetemmel kapcsolatos dologban) tanácsokat, amiket örültetek volna ha tudtok mielőtt elkezditek és esetleg segítség lehet egy újoncnak? :D Bármi jöhet (persze csak kultúráltan)

2019. júl. 29. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem akkora cucc, mint amilyennek hiszitek.

Iskola, mint bármelyik másik.

A valódi tudást pedig nem ott kell keresni, hanem az életben. Az iskola a valódi munkát nem tanítja meg.

2019. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nevetséges amit a #1 ír, mondja ezt olyan, akinek talán még a 8 általánosa sincs meg.

Alapvetően a felsőoktatás egy nagy fordulat az ember életében, több szempontból is. A teljesség igénye nélkül ezek közül néhány: új légkör egy másik (gyakran távoli) városban, új megpróbáltatások több az egyedül elintézendő feladatok száma, másfajta követelményrendszer az oktatásban.

Sokan a változásokat nem bírják, bele is buknak már az első félévben, nem azért mert buták, csak nem tudnak gyorsan alkalmazkodni.


"Iskola, mint bármelyik másik." Általános iskolában tényleg, ott kb. mindegy.


"A valódi tudást pedig nem ott kell keresni, hanem az életben. Az iskola a valódi munkát nem tanítja meg."


Nem is az a cél, hanem sokkal inkább a gondolkodásmód fejlesztése.

2019. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Már a szorgalmi időszakban kezdjen el tanulni. :)
2019. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
1. vagyok. De, 3 egyetemhez is volt szerencsém, lassan 40 éves leszek. Tudom, mit beszélek. Egyik egyetem se tanított meg arra, amit aztán a valós életben tenni kellett. Adnak kereteket, mutatnak ezt-azt, de minden más a gyakorlatban tanulható meg. Akár milyen irányt tanultam, egyik se volt elegendő az életben. Lehet, hogy most úgy érzi a kérdező, és talán te is, hogy ez húúde mekkora cucc, de nem az. Egy iskola, nem több.
2019. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy,hogy húú de nagy cucc. A környezetembe is vannak akik elvégeztek már egyetemet és tudom,hogy attól még hogy diplomát szerzek nem kapok tapasztalatot, de gondolom az egyetemek után már arra is rájöttél,hogy sajnos a mai világ elengedhetetlen,hogy meglegyen a papírod. Nem mondom,hogy sokkal előrébb indul az ember, de azért segítség ha van.
2019. júl. 29. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A tapasztalatom pont ellentétes. Semmivel sem vagy előrébb. Talán neked már érni fog valamit, 20 év múlva, ha van, mert akkor nem jut be boldog-boldogtalan. Per pillanat nem sokat ér. Több ismerősöm mosogat külföldön diplomával, mint amennyi itthon dolgozik velük.
2019. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

"1. vagyok. De, 3 egyetemhez is volt szerencsém, lassan 40 éves leszek. "


Ja hogy egyiket sem sikerült elvégezni. Így már más, nyilván csalódás és megkeseredés ért emiatt, ezt el tudom fogadni...


Ha meg a pályatévesztők néhány százalékos táborába tartozol, az már magánügy, de semmiképp nem az általános.


"Lehet, hogy most úgy érzi a kérdező, és talán te is, hogy ez húúde mekkora cucc, de nem az."


Csakhogy én már nem vagyok diák elég régóta, tudod nekem sikerült eljutni a diplomáig, és nem is csak egyig, de hagyjuk...


"Több ismerősöm mosogat külföldön diplomával, mint amennyi itthon dolgozik velük."


Persze, ilyen-olyan jól hangzó mucsaröcsögén oktatott piacképtelen szakoknál van ez így. Csakhogy ezek hamis szakok, és jó tanulópélda a csalódott hallgatók számára is, hogy a saját hibájából tanulhat. Kár, hogy több év után sem sikerül rájönni, hogy ez az áldiploma külföldön legfeljebb mosogatásra jó, hazánkban pedig a mekibe vagy a burgerkingbe...

2019. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is most leszek elsőéves, ha még nem láttad, nézd meg fb-n az S. Oszkár egyetemista posztjait/képeit... Nekem kielégítő válasz volt... :D
2019. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!