Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van lehetőségem az állatorvosi...

Van lehetőségem az állatorvosin angolul tanulni?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron fejezem be a jelenlegi szakomat és szeretném utána elvégezni az állatorvosit, azzal szeretnék foglalkozni. C2-es nyelvvizsgát szereztem idén tavasszal, tehát a nyelvvel nem lenne gondom, lehetséges így, hogy ne magyarul, hanem a külföldi diákokkal angolul tanuljak az egyetemen? (Később külföldön szeretnék dolgozni és úgy gondolom, jobban megérné, ha alapból angolul is tanulnék.)
2019. júl. 30. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg külföldi tanuláson nem gondolkoztál?

Már csak abból kiindulva, hogy (ha most is államis vagy), akkor nem tudod az állatorvosit végigcsinálni államin.

Amúgy az idegen nyelvű oktatás csak külföldieknek van és ha engednék is magyaroknak, azért ugyanannyit kellene fizetni, mint a külföldi hallgatóknak.

2019. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A mostanim is önköltséges, ez szerencsére nem olyan drága, mint az állatorvosi, így ezt még tudom fizetni, de állatorvosira sajnos sehonnan nem tudnék évi 3 milliót összeszedni, így diákhitelt vennék fel (még a mostani szakom elején utána néztem, hogy ha külföldre megyek utólag olcsóbban kijövök, ha nem az állami ösztöndíjat, hanem a diákhitelt fizetem vissza).

Így, hogy akkor itthon nem lehetséges ezt megoldani utána nézek 1-2 külföldinek is, csak félek, hogy akár az itthoni kétszerese is lehet egy szemeszter, ott pedig nem tudom hogy működnek a támogatások/diákhitelek, de utána nézek annak is.


Köszönöm a segítséged! :) Esetleg azt megkérdezhetem, hogy te oda jársz-e? :)

2019. júl. 30. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet. (Orvosin legalábbis tuti lehet, akkor itt miért ne?) Viszont ugyanannyit kell fizetned, mint a külföldieknek, ami min. kétszerese az önköltséges magyar képzésnek.
2019. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Van angol szaknyelv fakultatív tárgy, talán két és fél éven keresztül. Rengeteg külföldi hallgató van (a 2/3-a az összes hallgatónak külföldi), vannak egyetemi rendezvények, ahol tudsz velük találkozni, barátkozni.

Oda járok.

2019. aug. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van rá lehetőség, de nagyon nem ajánlom. Egyrészt az angol kepzés nem annyiba kerül, mint a magyar, ha jól tudom 11.000 euró/félév, de ez nem 100%. Viszont irreálisan sok. És sajnos az angol nyelvű képzés gyengébb mint a magyar.

Nézz utána az angliai egyetemeknek, ott nagyon kedvező a diákhitel rendszer.

2019. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van pár magyar a külföldiek között. Olyan is szokott lenni, hogy 1 évet megcsinálnak ott, majd átjelentkeznek magyarra (azt nem tudom, hogy ilyenkor maradnak-e fizetősök).

És így van, ne a magyar árral számolja, minimum a magyar duplája, amennyit a idegen nyelven fizetni kell.

Valószínűleg teljesen más felvételi is szükséges.

Nem tudom, hogy ez a diákhitel, hogy működik, de egyáltalán van lehetőség ilyen szakra kérni (ami nem igazán tartozik a magyar oktatásba bele), illetve ekkora összeget adnának?

Ha mégis a magyar nyelvű oktatás mellett döntenél, azt is vedd figyelembe, hogy x évig itthon kell dolgoznod.

Külföldi egyetemekhez pedig azt is számold hozzá, hogy valamiből élned is kell.

2019. aug. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Illetve ha meg lett említve az állatorvosi szaknyelv akkor arról is írok. 6 félévből áll, a végén általában a diákok el szoktak menni orvosi szakmai nyelvvizsgát tenni.

Heti 1,5 óra, szóval nem túl sok és inkább csak egy komolyabb angol óra, tematikus beszélgetéssel, tananyaggal.

Angol szintentartásra, kis fejlődésre tökéletes


Plusz sokszor kell angol szöveghez nyúlnod, magyar tankönyvek hiányában és a szakmai cikkek is nagyrészt angolok, amiket például szakdolgozathoz felhasználsz.

2019. aug. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!