Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A doktorálási rendszert...

A doktorálási rendszert szerintetek nem lenne jobb, hogyha átemelnék az Egyesült Királyságból, vagy Németországból egy az egyben Magyarországra?

Figyelt kérdés
Tehát, hogyha eltörölnék a foglalkozásdoktorit teljesen, lenne a PhD, DPhil, EPSRC, DClin, NERC, stb.
2019. aug. 1. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Felesleges mindig azt hinni, hogy ami nyugatról jön, az automatikusan jobb is. Így is sok felesleges dolgot átvettünk már (pl. kreditrendszer, bolognai rendszer). Ami kell (pl. PhD), az most is van. Mi értelme lenne a többit átvenni? Mennyiben könnyítené meg a magyar hallgatók, kutatók és oktatók életét?


Egyébként foglalkozásdoktorihoz hasonló címek léteznek az Egyesült Királyságban meg Németországban is (meg a legtöbb más országban is), így pl. az orvosdoktori cím:

[link]

Németorzságban és az Egyesült Királyságban egy rövid disszertációt kell írni hozzá a diplomázás után (hasonlóan a szakdolgozathoz, amely Magyarországon eleve a diploma követelménye). A német rendszer annyira következetlen, hogy korábban még az is lehetséges volt, hogy valaki 3 oldalas disszertációt adjon be az orvosdoktori címért, Magyarországon ez elképzelhetetlen.

[link]


Szóval szerintem inkább nem, köszönöm. Nálunk a követelményrendszer jól követhető és világos. Hogy igazságos-e, az már más kérdés. A témát kimerítően kiveséztük több kérdésénél is, rengeteg szempont létezik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2019. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2%

Az lenne jó, ha a doktori címet egyértelmű és egységes követelmények alapján lehetne megszerezni, ami szerintem:


Orvosoknak orvosi szakvizsga

Pszichológusoknak klinikai szakvizsga

A többieknek meg 3 éves doktori iskola + disszertáció


lehetne. Ez így fair lenne, egységes, és nem sértene senkit (kivéve persze a jelenlegi foglalkozásdoktorisokat, de ők úgyis a maguk igazát fogják hajtogatni).


A német rendszerből az lehet, hogy rossz, hogy az orvosoknak van könnyített doktori; de az, hogy nincs foglalkozásdoktori, az fair és igazságos. Cserébe itt ér is valamit a doktori cím, ellentétben Magyarországon.

2019. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Sehol sem a doktori cím vagy fokozat ér valamit, hanem a mögötte álló ember, és az nem lamental ilyen ostobasagokon, hanem teszi a dolgát
2019. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
2-es, engedd már el ezt a témát. Menj PhD-ra vagy végezz el olyan képzést, amihez jár doktori és te is doktor leszel, akkor legalább nem itt írogatnád ki ezt a kérdést többször.
2019. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
4-es. Nem én írtam ki ezt a témát sem most, sem korábban. Te meg elengedhetsz engem, nem vagyok jó célpont neked szerintem. Jó éjt!
2019. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!