Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közvéleménykutatás: Ünneplőben...

Közvéleménykutatás: Ünneplőben két nap, vagy bármilyen ruhában öt nap iskola hetente. Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok, hogyan vélekedtek arról, ha lenne egy változtatás a közoktatásban, hogy csak két napot kell hetente iskolába járni, de ünneplőben, örülnétek neki, vagy inkább mennétek öt napot bármilyen ruhában?


Ünneplő alatt értem persze a klasszikus fekete-fehér szettet. Fiúknak öltöny, ing nyakkendő, alkalmi cipő. Lányoknak mindenkinek a saját iskolájukban kötelező ünneplőre gondolok, ahol matrózblúz, blúz-szoknya, szövetnadrág, sál, nyakkendő, kosztüm. Mindenki gondolkodjon abban, ami a saját iskolájában kötelező.

Farmer, tornacipő nem lehetne, szoknya helyett csakis a szövetnadrág, cipőben magassarkú, vagy balerina, fiúknak ugyanúgy ünneplőcipő.

(Mondjuk képzeljük azt, hogy nem megfelelő öltözékben megjelenés miatt büntetőórákra több nap is be kéne menni. Természetesen szintén ünneplőben.)


Ilyen esetben ti örülnétek, hogy csak két napot kell menni iskolába, vagy inkább mennétek öt napot, csak az ünneplő fujj? :D


Válaszolok először én: Nem szeretem az ünneplőmet, szerintem kényelmetlen, de a kevesebb iskolába járásért bármit megtennék, szóval én bevállalnám, hogy ünneplőben leszek, de két napot kell csak menni.


Ti mit gondoltok? 17/L



2019. aug. 4. 13:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye kérdés,de alap hogy a két nap :D
2019. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szeretek öltönyben lenni. Szóval dupla haszon, a két nap.
2019. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy elég hülye kérdés. :D De ebből ki tudom deríteni, hogy az ünneplőt vagy a sulit utálják jobban az emberek. Ugye egyik sem túl népszerű... x"D
2019. aug. 4. 13:33
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

szeretem az ünneplő ruhám, és az iskolát is szerettem =

öt nap ünneplőben - ezt választanám, ha újra ott lehetnék!

2019. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hehe, no ilyen válaszra nem számítottam. :D Milyen ünneplő ruhád volt? ^^
2019. aug. 4. 13:39
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Fuu....Megfogtál. Talán októbertől márciusig 2 nap ünneplőben, melegben viszont 5 nap bármiben. Hosszú ujjú, zsákvászonra hajazó matrózblúzom volt, gyűlöltem. Pont, mint a "szépcipőt" hozzá.


19/L

2019. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam a műanyagérzetű matrózblúzom. A sulit szerettem. 5 nap bármiben! :)
2019. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat. :) Igen, pont ez a célom, hogy elgondolkodjatok rajta, melyik opció is a jobb. ^^
2019. aug. 4. 14:56
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Hát, érdekes kérdés. Túl sok szempontot kell figyelembe venni, fel is vázolom a fő aggályomat.

Ha a két napot választom, az főként azért problémás, mert elképzelhető, hogy ugrik a nyári szünet.

Nem tudom pontosan, mennyi az évi kötelező óraszám, szóval induljunk ki a hetiből. Nekem előző tanévben heti 34 órám volt. Ha az mondom, hogy napi 12 órában kell bejárni, akkor még mindig hiányzik 10 óra, amit úgy lehetne bepótolni, hogy szinte teljesen elvennénk a szüneteket. Nem számoltam ki, lehet még így se lenne meg az évi óraszám.

Így lehet, hogy csak két napokat, de egész évben kellene iskolába járni, hosszabb szünet nélkül. Főleg, hogy nem lenne megvalósítható a napi 12 órás tanulás, nyilván ezt nem kell tovább ragoznom, magától értetődő, hogy szörnyen kimerítő lenne, pláne kiskorúaktól nem várhatják el ezt.

Ráadásul az ünneplőt is utálom, hiába nem veszik szigorúan az iskolámban, évi pár napra is nehéz találni, hiszen az összes fehér ingem sikeresen kinőttem.

Szóval úgyhiszem, maradok a heti öt napnál, de legalább úgy öltözködök, ahogy akarok. :D

18/L

2019. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem kell ennyire túlbonyolítani. Ez csak teória, természetes, hogy nem lenne a való világban ez megoldható.

Én úgy gondoltam a kérdést, maradnának a szünetek, minden, kevesebb óraszám, heti két nap, 6-7 tanórával, csak ünneplőben, azt viszont szigorúan véve. :)


Így mit gondolsz?

2019. aug. 4. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!